14 Şubat Sevgililer Günü’ne Özel ‘Aşktan Geriye Kalanlar’ Sergisi


14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırlanan ve çeşitli ülkelerden toplanan aşk, ölüm ve ayrılık hikayelerinden geriye kalan objelerin yer aldığı, ‘Aşktan Geriye Kalanlar’ sergisi İstinye’deki bir alışveriş merkezinde açıldı.

Hırvatistan’da ilk kez açıldığı 2006 yılından bu yana 28 ülke ve 44 şehri dolaşarak gelişen koleksiyonu ile eski sevgililerden kalan hikaye ve yadigarların ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu sergi Hırvat sanatçılar Olinka Vistica ve Drazen Grubisic önderliğinde yapıldı.

Sergi ile ilgili açıklama yapan Olinka Vistica, sergi fikrinin Drazen Grubisic ile ayrıldıktan sonra ilişkilerini anlamlandıracak bir sanat projesi olarak hayata geçirdiklerini, yani bir anlamda kendi aşk hikayelerinin bitimiyle bu serginin doğduğunu ifade etti.

Sergide yer alan her bir objenin ayrı bir hikayesi var. Olinka Vistica, objelerden birini favorisini olarak belirlemenin çok zor olduğunu dile getirdi. Sergide bulunan bazı objeler çok komik, bazısı çok güçlü, bazıları ise daha dramatik hikayelere ev sahipliği yapıyor.

Olinka Vistica ve Drazen Grubisic ikilisini en çok etkileyen parçalardan biri ise geçtiğimiz yaz Atatürk Havalimanında yaşanan terörist saldırısında nişanlısını kaybetmiş bir kişinin bağışladığı gelinlik olduğunu ifade etti.

Aşkın masumiyetini ve yalınlığını anlatan hikayelerin yer aldığı bu sergide romantik mektuplar, tutulan günlükler, oyuncak ayı, parfüm şişesi, gramofon, uçak bileti, seccade, kol düğmesi, kıyafet ve bebek ayakkabısı gibi pek çok obje bulunuyor.

İstanbul İstinye’deki alışveriş merkezinde açılan sergi 19 Şubat Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek. Her açıldığı ülkede insanların hikayelerinden geriye kalan objeleri bağış olarak toplayan müzeye Türkiye’den bağış yapmak isteyenler varsa www.asktangeriyekalanlar.com adresinden bilgi alabilir. 🙂

14 Şubat’ta sevgilinizle yapacak bir şey bulamadıysanız, bu sergiye bir göz atın derim. 🙂

Bir önceki yazımız olan 89 Yaşındaki Cerrah Hala Ameliyata Giriyor başlıklı makalemizde gündem hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

125
122 paylasim, 125 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı