Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

2000’li Yılların Unutulmaz Dizi Karakterleri

2000’li Yılların Unutulmaz Dizi Karakterleri

Bihter (Aşk-ı Memnu)

Beren Saat’in canlandırdığı ve kariyerinde unutulmaz olarak adlandırabileceğimiz bir karakterdi Bihter Ziyagil. Aşk-ı Memnu dizisinde giydiği çizmeden tutunda taktığı kolyeye kadar hep konu oldu. Seveni kadar sevmeyeni de çoktu, ama efsane olmasına engel olmadı.

Erdal Bakkal (Leyla İle Mecnun)

Leyla ile Mecnun dizisinin bakkalı zaman içerisinde ülkenin en sevdiği karakterlerden biri haline geldi. Fazlasıyla doğal olan bu karakter aynı zamanda birazda patavatsızdı. Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı Erdal Bakkal unutulmazlar arasında yer alıyor.

Heredot Cevdet (Ekmek Teknesi)

Kahvehanede her akşam anlattığı hikayeleri tüm Türkiye dinledi. Anlattığı olaylarda sanki hep orada gibi olurdu. Hasan Kaçan’ın oynadığı Heredot Cevdet’te çok sevildi.

Behzat Ç (Erdal Beşikçioğlu)

Bir Ankara polisiyesinin karakteri olarak çıkmıştı karşımıza. Cinayet büronun karizmatik ismi aynı zamanda Gençlerbirliği taraftarı olarak gönüllerde taht kurmuştu. Erdal Beşikçioğlu ile Behzat Ç bir bütün oldu.

Hürrem Sultan (Muhteşem Yüzyıl)

Tarihe adını yazdırmayı başaran efsane bir karakterdi. Hürrem Sultan, Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişahtan belki de çok daha fazla etki bırakmış bir isimdi. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Meryem Uzerli’nin unutulmaz aksanı ile canlandırdığı Hürrem Sultan karakteri de televizyon tarihine damga vurdu.

Burhan Altıntop (Avrupa Yakası)

Avrupa Yakası dergisinin idari müdürü ve şahsına münhasır bir karakter idi. Şivesi, mimikleri ve kendine has takım elbiseleri ile unutulmazlar arasına giren Engin Günaydın’ın canlandırdığı Burhan Altıntop akıllara gelir gelmez gülümseye sebep oluyor. Tabi ki kolundan eksik etmediği çantasını da unutmamak gerekir.

Süleyman Çakır (Kurtlar Vadisi)

Kurtlar Vadisi’nin tartışmasız en fenomen karakteridir Çakır! Dizideki ölümünden sonra fanatik izleyicileri tarafından gıyabında cenaze namazı bile kılınan hatta gazetelere vefat ilanı verilen müthiş bir isimdir kendisi. Oktay Kaynarca ile efsaneleşen Süleyman Çakır karakteri televizyon dizilerinin efsaneleri arasında zirveyi koruyor.

Ramiz Dayı (Ezel)

Nokta yerine yeğen ve kardeş kelimelerini kullanan bir isimdi. Karizmatik ses tonu ile kendisine hayran bırakan Ramiz dayı karakteri Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz ile hayat bulmuştu. Söylediği özlü sözler herkesin kulağına küpe oldu.

Bir önceki yazımız olan Plasentadan Yapılan Şeylere Şaşıracaksınız! başlıklı makalemizde Plasenta yenir mi, Plasenta nedir ve Plasenta ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz