2016-sonlarinda-gelecegi-ispatlayan-harika-buluslar

2016 Sonlarına Doğru Geleceği İspatlayan Harika 7 Buluş


Keşke bende de olsa diyeceğiniz inanılmaz 7 buluş ile geleceğe attığımız adımları gözler önüne seriyoruz. 2016 Sonlarına Doğru Geleceği İspatlayan Harika 7 Buluş;

1#  FingerReader

Metni tarayan ve taranan metni yüksek sesle okuyan bir yüzük olan FingerReader metni çevirebilme özelliğine sahip. Okumak istenilen metnin üzerine parmağınızla gelerek işaret etmeniz ile cihaz yüksek sesle kelimeleri okumaya başlar. Özellikle görme engelli insanlar için tasarlanan cihaz metinden satırından sapıldığı takdirde titremeye başlayarak kişiyi uyarıyor.

 

2# Scan and Draw Pen

Scan and Draw Pen cihazının özelliği istediğiniz herhangi bir rengi kullanarak çizimi gerçekleştirebilir. Bunun için yapmanız gereken rengini kullanmak istediğiniz nesnenin üzerine gelerek rengi taradıktan sonra gerçekleştirmek istediğiniz çizim için kullanabilirsiniz. Tasarımcılar ve sanatçıların ellerinde harikalar yaratacak bir buluş.

 

3# Off-Grid Messenger

Bulunduğunuz ortamda eğer bir wifi ya da network bağlantısı olmaması durumunda buna benzer cihazlara kısa mesaj göndermenizi sağar. Kablo şebekesi dışındaki yerlerde bile yararlı olabilecek bir cihaz.

 

4# Finger Ruler

Evdeki ya da çevrenizdeki çok büyük genişlikte olmayan eşyalarınızı mı ölçmek istiyorsunuz işte bu isteğe Finger Ruler buluşu cevap veriyor. Parmaklarınıza takarak kullandığınız cihaz ile eşyalarınızın genişlikleri çok rahat bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır.

 

5#  Dog-to-Human Translator 

No more Woof, doğrudan köpek ile iletişim kurmanızı sağlayan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde sevimli dostunuzun aç olduğunu ya da yürümek istediğini öğrenebilirsiniz.

 

6# A Plant That Glows in the Dark

Biyoteknolojiyi hobi edinen bir grup tarafından karanlıkta parlayan bitkiler icat edildi. Bitkinin pilleri ya da güneş panelleri yok ve kendi ışığını kendisi üreten bir tütün bitkisi. Işık bakterilerinden bir dizi gen kullanarak geliştirilmiş.

 

7# Portable Mini Printer

İsrailli bir şirket tarafından geliştirilen taşınabilir mini yazıcı ile dışarıda olduğunuzda bile istediğiniz dokümanı çıktı olarak alabileceğiniz bir yazıcı. Neredeyse basit bir cep boyutlarında olan yazıcı için ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefon.

Bir önceki yazımız olan Telefonda Öpüşmek Gerçek Oluyor! başlıklı makalemizde eğlence ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

113
111 paylasim, 113 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı