2020de-ucan-taksiler-geliyor

2020’de Uçan Taksiler Geliyor!


Firmalar trafik sorununa ilginç çözümler getirmeye devam ediyor. En ilginç örneği ise Airbus’un uçan taksi projesi oldu.

Nüfus Artışı

Önümüzdeki 15 yıl içinde yani 2030 yılına kadar dünya nüfusunun %60 kadarının şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Bu durum var olan trafik sorununu otomatik olarak arttıracak.

Airbus Çalışmalara Başladı

Airbus bu trafik sorununa belki de bilim kurgu filmlerinde rastlayacağımız uçan taksi projesi ile bir çözüm getirmeyi planlıyor. Fransa merkezli bir şirket olan Airbus, uçan taksi projesi üzerine çalışmalara başladığını duyurdu.

2020’de Hazır Olacak

Uçan taksilerin 2017 yılında test edileceğini ve 2020 yılında ise kullanıma başlanmasını hedefliyor. Airbus şirketi testi yapılacak modelin görüntülerini de yayınlamayı ihmal etmedi.

Akıllı Telefon Uygulaması İle Kontrol

Airbus’un yaptığı açıklamaya göre uçan taksi modeli CityAirbus olarak adlandırılacak. CityAirbus taksileri müşteriler akıllı telefonlarına yüklenen bir uygulama ile kolay bir şekilde çağırabilecek. İlk aşamada ise uçan taksileri pilotlar uçuracak.

Yolcu Sayısı

Bir sonraki aşamada ise gerekli izinler alınırsa sürücüsüz olarak uçmaları da mümkün olacak. CityAirbus 8 pervane ve 2 kanada sahip olacak şekilde tek yolcu için tek bir odası bulunacak.

Projenin Maliyeti

Önümüzdeki sene prototip testlerine başlanacak olan projenin maliyeti hakkında ise resmi bir açıklama yapılmadı. Uçan taksi teknolojisinin başında bulunan Rodin Lyasoff yaptığı bir açıklamada daha gidecek çok yolların olduğunu, motorlar ve akülerin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu Proje Jetgiller’i Anımsatıyor

Airbus CEO’su Tom Enders konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada, ‘Bir Star Wars hayranı değilim, ancak bir gün yollarda otomobiller yerine uçan arabaları görmek enteresan olacak’ demişti. Uçan taksi projesi aklınıza Jetgiller çizgi filmini getirdi öyle değil mi?  Kim bilir belki de bir gün uçan taksiler ile seyahat edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Programları Kaldırılacak Mı? başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

84
81 paylasim, 84 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı