Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

2020’de Uçan Taksiler Geliyor!

2020’de Uçan Taksiler Geliyor!

Firmalar trafik sorununa ilginç çözümler getirmeye devam ediyor. En ilginç örneği ise Airbus’un uçan taksi projesi oldu.

Nüfus Artışı

Önümüzdeki 15 yıl içinde yani 2030 yılına kadar dünya nüfusunun %60 kadarının şehirlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Bu durum var olan trafik sorununu otomatik olarak arttıracak.

Airbus Çalışmalara Başladı

Airbus bu trafik sorununa belki de bilim kurgu filmlerinde rastlayacağımız uçan taksi projesi ile bir çözüm getirmeyi planlıyor. Fransa merkezli bir şirket olan Airbus, uçan taksi projesi üzerine çalışmalara başladığını duyurdu.

2020’de Hazır Olacak

Uçan taksilerin 2017 yılında test edileceğini ve 2020 yılında ise kullanıma başlanmasını hedefliyor. Airbus şirketi testi yapılacak modelin görüntülerini de yayınlamayı ihmal etmedi.

Akıllı Telefon Uygulaması İle Kontrol

Airbus’un yaptığı açıklamaya göre uçan taksi modeli CityAirbus olarak adlandırılacak. CityAirbus taksileri müşteriler akıllı telefonlarına yüklenen bir uygulama ile kolay bir şekilde çağırabilecek. İlk aşamada ise uçan taksileri pilotlar uçuracak.

Yolcu Sayısı

Bir sonraki aşamada ise gerekli izinler alınırsa sürücüsüz olarak uçmaları da mümkün olacak. CityAirbus 8 pervane ve 2 kanada sahip olacak şekilde tek yolcu için tek bir odası bulunacak.

Projenin Maliyeti

Önümüzdeki sene prototip testlerine başlanacak olan projenin maliyeti hakkında ise resmi bir açıklama yapılmadı. Uçan taksi teknolojisinin başında bulunan Rodin Lyasoff yaptığı bir açıklamada daha gidecek çok yolların olduğunu, motorlar ve akülerin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu Proje Jetgiller’i Anımsatıyor

Airbus CEO’su Tom Enders konu ile ilgili yaptığı bir açıklamada, ‘Bir Star Wars hayranı değilim, ancak bir gün yollarda otomobiller yerine uçan arabaları görmek enteresan olacak’ demişti. Uçan taksi projesi aklınıza Jetgiller çizgi filmini getirdi öyle değil mi?  Kim bilir belki de bir gün uçan taksiler ile seyahat edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan Evlilik Programları Kaldırılacak Mı? başlıklı makalemizde esra erol son bölüm izle, zuhal topal son bölüm izle ve Evleneceksen Gel son böüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz