3D Etkili Dudak Trendi


Beyaz Dudak Kalemi İle

3D etkili dudak trendi uygulamasına başlamadan önce alt baz makyajınızı ve hafif bir dumanlı göz makyajı yapmalısınız. Daha sonra ise beyaz dudak kalemi ile (beyaz göz kalemini de kullanabilirsiniz) dudağınızın orta bölümünü boyuyorsunuz. Üzerine ise sürmek istediğiniz ruju geçerek boyadığınız o beyaz bölümü dudak kenarlarına doğru hafif bir şekilde dağıtınız. Dudağınıza sürdüğünüz beyaz alt baz, rujun altında bir vurgulayıcı olacak. Yani o noktanın dikkat çekmesini sağlayacaktır. Bu durumda dudaklarınız olduğundan çok daha dolgun görünecektir.

Likit Aydınlatıcı İle

Makyajın alt bazını oluştururken kullanmış olduğunuz likit aydınlatıcı yardımı ile de aynı işlemi yapmanız mümkün. Yalnızca işlemin yapılış sırası değişiyor. İlk olarak istediğiniz renk ruju sürerek başlıyorsunuz. Daha sonra likit aydınlatıcıyı yine dudağınızın orta bölümüne uygulayın. Ardından ruj fırçası ile dudak kenarlarına doğru hafif bir şekilde dağıtın.

Işıltılı Göz Farı İle

Kendi ten renginize uygun olan rujları kullanmayı seviyorsanız, bu uygulamadaki ışıltılı görüntüyü de seveceğinizden emin olabilirsiniz. İlk olarak dudağınıza ruj sürün. Eğer elinizde beyaz dudak kalemi ya da aydınlatıcı bulunmuyorsa, o halde beyaz ve ışıltılı bir göz farı ile aynı etkiyi yakalayabileceğinizi belirtmek isterim. Parmağınızla dudaklarınızın ortasından başlayın ve hafifçe yayarak parıltılı göz farını sürün.

Ruj ile 3D etki için uygulama yaptıkça çok daha iyi olduğunu, hatta oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Ürünlerinin Çoklu Kullanımları başlıklı makalemizde makyaj, makyaj önerileri ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

75
73 paylasim, 75 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı