6-adimda-ev-temizligi

6 Adımda Ev Temizliği


Maksimum etki ve minimum çaba ile evinizi derleyip toparlamanız mümkün. Evimizi çoğunlukla etraflıca derler toparlarız, fakat tüm odaları temizlemeye her zaman vaktiniz kalmıyor olabilir.  Evinizi bir hamlede düzenlemek, bu sayede çabucak derli toplu ve canlı görünmesini sağlamak için size harika fikirler sunacağız. 6 adımda ev temizliği sizlerle!

1.Yatak odalarının (ebeveyn ve çocuk odası veya misafir odası) temizliği çoğunlukla ciddi bir efor sarf ettirir. Yatak odalarının otel odası gibi görünüp görünmemelerinin aslında bir önemi yok. Neden mi? Çünkü gece yatak odaları tekrardan dağınık olacak. Bu yüzden eğer diğer günlük yaşam alanlarınız için çok fazla vaktiniz yok ise kendinizi çok yormamanızda fayda var.

2. Çamaşır yıkamak angarya gibi görünebilmektedir, fakat kısa süreli bir yıkama yapmak temizliğe başlamak için çok iyi bir yol olacaktır. Güzel kokulu bir yumuşatıcı ekleyeceğiniz çamaşırlarınızı daha sonra asmak çok daha eğlenceli bir hal alacaktır. Hem çamaşırlarınız yıkanacak hem de astığınız çamaşırlar oda parfümü etkisi yaratıp evinizin mis gibi kokmasını sağlayacak.

3. Kanepenin minderlerini çıkarın, toz ve kırıntıları alabilmek için ise elektrik süpürgesini kullanın. Bu birkaç dakikalık bir işlem olacaktır. Bu sayede hem güzel hem de ciddi bir temizlik yapmış olacaksınız. Üstelik çok kısa bir sürede! Aynı şekilde halıları da süpürmelisiniz. Eğer süpürgeyi her defasında çıkarmak zor geliyorsa ve yeteri kadar zamanınız yoksa o halde el süpürgesi ya da gırgır kullanabilirsiniz.

4. Ortalama bir ailede banyo, kullanılmış havluların biriktiği bir alandır. Harekete geçin ve yıkamak için kirli olan bütün havluları toplayın. Banyoya evdeki herkes için temiz bir havlu koymanız çok fazla zamanınızı almaz. Bu düzenleme banyoyu bir anda derli toplu hale getirecektir.

5.Eve girer girmez karşılaştığınız dağınıklık sizi şaşkına çevirmesin sakın! Çocukların yağmurluk/anoraklarını çıkarır çıkarmaz olduğu yere bırakma, evdekilerin koridorda bulunan pardösü askılarını fazlasıyla doldurma gibi huyları vardır. Yığılmış olan bütün bu eşyaları toplayabilmek için sadece 10 dakikaya ihtiyacınız olacak. Mevsime göre az giyilen ceketleri ya da paltoları bir kenara ayırın. Bu sayede etrafı toparlamak çok daha kolaylaşacaktır. Bu sayede koridorunuz çabucak derli toplu olacaktır.

6. Açılmamış ve gereksiz postalar genel olarak etajerin üstünde durur. Oyuncaklar ise salonda yığılmış bir halde olur. Mutfak masası ise nerdeyse her zaman evdekilerin evrakları ile kaplanmış vaziyettedir. Bütün bunları hemencecik ortadan kaldırıp toparlamanız her bir odanın çok daha güzel ve çok daha ferah görünmesine yardımcı olacaktır. Eğer bütün bu karışıklığı düzenlemeye, etrafta bulunan bu parçaları doğru raf ve dolaplara yerleştirmeye yeteri kadar vaktiniz yok ise her şeyi sığabilecek büyüklükteki bir sepete doldurun. Vaktiniz olduğunda daha uygun bir zamanda bu parçaları yerlerine güzelce yerleştirin.

Bir önceki yazımız olan Fırında Patates Kızartması Tarifi başlıklı makalemizde fırında baharatlı patates, fırında baharatlı patates kızartması nasıl yapılır ve fırında patates kızartması nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

78
73 paylasim, 78 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı