7-kocali-kadinlar

7 Kocalı Kadınlar


Nepal ile Tibet arasında yer alan Nyimba Vadisi’nde, Niyma adlı bir topluluk yaşıyor. Asya’nın göbeğinde yaşayan bu ilginç köy, tüm bildiklerinizi unutturacak kadar çok farklı bir yapıya sahip. Nyimba Vadisi’nde kadınların en az 2, en fazla 7 kocası var. İşte karşınızda ilginç Niyma topluluğu…

Niyma adlı çok eşliliği kabul eden bu ilginç topluluk, Nepal ile Tibet arasında yer alan Nyimba Vadisi’nde yaşamaktadır. Bir erkek ve bir kadın arasındaki evlilik, tarihten günümüze kadar bilinen en standart evlilik biçimidir. Fakat Niyma adlı bu topluluktaki gibi bir evlilik henüz yeryüzünde hiç görülmedi.

Niyma adlı bu topluluğun en ilginç özelliği, kadınların birden fazla kocalarının olmasıdır. Mutlaka birden fazla eşi olan kocaları duymuşsunuzdur, fakat yedi kocalı kadınları hiç duymadınız, öyle değil mi? Bu tür evliliklere ‘polyandry’ adı veriliyor.

Nüfus oranlarını arttırmak ve tarlalarda çalışacak bireyler yetiştirebilmek için toplumun bu kararı aldığı söyleniyor. Burada kadınlar resmen yalnızca çocuk yapmak için yaşıyor. Kadınların en az 2 en çok 7 kocası bulunmaktadır. İlginç olan şey ise 7 kocanın hiçbiri birbirini kıskanmıyor ve çok mutlu yaşıyorlar.

Bu ilginç topluluğun çok kocalı kadınları hemen hemen her sene 7 farklı kocalarının herhangi birinden hamile kalarak ailesini büyütüyor.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hava Atmayı Sevdiği Şeyler başlıklı makalemizde eğlence ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

72
68 paylasim, 72 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı