Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2017

7 Kocalı Kadınlar

7 Kocalı Kadınlar

Nepal ile Tibet arasında yer alan Nyimba Vadisi’nde, Niyma adlı bir topluluk yaşıyor. Asya’nın göbeğinde yaşayan bu ilginç köy, tüm bildiklerinizi unutturacak kadar çok farklı bir yapıya sahip. Nyimba Vadisi’nde kadınların en az 2, en fazla 7 kocası var. İşte karşınızda ilginç Niyma topluluğu…

Niyma adlı çok eşliliği kabul eden bu ilginç topluluk, Nepal ile Tibet arasında yer alan Nyimba Vadisi’nde yaşamaktadır. Bir erkek ve bir kadın arasındaki evlilik, tarihten günümüze kadar bilinen en standart evlilik biçimidir. Fakat Niyma adlı bu topluluktaki gibi bir evlilik henüz yeryüzünde hiç görülmedi.

Niyma adlı bu topluluğun en ilginç özelliği, kadınların birden fazla kocalarının olmasıdır. Mutlaka birden fazla eşi olan kocaları duymuşsunuzdur, fakat yedi kocalı kadınları hiç duymadınız, öyle değil mi? Bu tür evliliklere ‘polyandry’ adı veriliyor.

Nüfus oranlarını arttırmak ve tarlalarda çalışacak bireyler yetiştirebilmek için toplumun bu kararı aldığı söyleniyor. Burada kadınlar resmen yalnızca çocuk yapmak için yaşıyor. Kadınların en az 2 en çok 7 kocası bulunmaktadır. İlginç olan şey ise 7 kocanın hiçbiri birbirini kıskanmıyor ve çok mutlu yaşıyorlar.

Bu ilginç topluluğun çok kocalı kadınları hemen hemen her sene 7 farklı kocalarının herhangi birinden hamile kalarak ailesini büyütüyor.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hava Atmayı Sevdiği Şeyler başlıklı makalemizde hava atmak, kadınlar neden birbirlerine hava atar ve havalı olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz