89 Yaşındaki Cerrah Hala Ameliyata Giriyor


Rus cerrah Levushkina, ilerleyen yaşına rağmen haftanın 4 günü hasta muayene ederek oldukça önemli ameliyatlara giriyor.

AMELİYAT YAPAN EN YAŞLI DOKTOR

Rusya’nın başkenti Moskova’da 89 yaşındaki cerrah Alla Ilyinichna Levushkina ilerleyen yaşına rağmen haftanın 4 günü hasta muayene etmeye devam ediyor. Tecrübeli çınar, çok ciddi ameliyatlara girmeye devam ediyor. Levushkina dünyanın yaşayan en yaşlı ameliyat gerçekleştiren doktoru olarak tanınıyor.

İLERLEYEN YAŞI NEDENİYLE BOYU 1 METRE 44 SANTİMEYREYE DÜŞTÜ

Güne sabah saat 08.00’de hastalarını ziyaret ve muayene etmek ile başlayan cerrah Levushkina, saat 11.00’den itibaren ise bağlı olduğu hastaneye giderek programında yer alan ameliyatlara giriyor. İlerleyen yaşından dolayı boyu 1 metre 44 santimetreye düşen tecrübeli cerrah, operasyonları gerçekleştirirken rahat hareket edebilmek için platform kullanıyor.

10 BİNDEN FAZLA AMELİYAT YAPTI

Levushkina, 67 yıllık kariyeri boyunca 10 binden fazla cerrahi ameliyatta yer aldı. Levushkina okuduğu bir romandan etkilenerek doktor olmaya karar vermiş. Mayıs ayında ise 90 yaşına girecek olan Levushkina, henüz emekliliği düşünmediğini ifade etti.

HİÇ EVLENMEDİ

Hiç evlenmeyen başarılı cerrah Levushkina, 8 kedisi ile birlikte yaşıyor. Levushkina aynı zamanda sosyal medyadaki paylaşımlar ile başta ülkesinde olmak üzere dünyanın dört bir yanında tanınıyor ve takdir ediliyor.

Gerçekten özenilesi bir kadın kendisi. Ne diyelim, Allah uzun ömürler versin pes etmeyen başarılı cerrah Levushkina’ya. 🙂

Bir önceki yazımız olan Kedisine Dövme Yaptırdı, Hayvanseverler Tepki Yağdırdı başlıklı makalemizde evcil hayvan ve hayvan hakları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

97
95 paylasim, 97 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı