Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Aç Kapayla Doğum Kontrolü

Aç Kapayla Doğum Kontrolü

Testislerin içine yerleştirilen bir cihaz sayesinde erkeklerin baba olması engellenecek. Almanya’da geliştirilen bu cihazda ‘açma kapama’ tuşu kullanılıyor ve sperm akışı engelleniyor. Bu sayede erkek kendi doğum kontrolünü gerçekleştirmeyi başarıyor.

‘Açma kapama’ tuşu ile erkeğin baba olmasını engelleyecek cihazın tanıtımı yapıldı. Alman Clemens Bimek adlı girişimcinin üretmiş olduğu bu cihaz testislere yerleştirildikten sonra ‘kapama’ tuşu kullanılarak sperm akışının engellenmesi sağlanıyor. Bu sayede erkekler cinsel ilişkinin ardından partnerini hamile bırakma riskinin önüne geçmiş oluyor.

SPERM İÇİN CİHAZ GELİŞTİRDİLER

1.8 santimetre uzunluğunda ve 2 gram ağırlığında olan bu cihaz, üretilen spermi testislere geri göndermeyi sağlıyor. Deri altında elle ayırt edilen tuşu sayesinde kolay bir şekilde açılıp kapatılabiliyor. 30 dakika süren bir operasyon ile testislere yerleştirilen cihazın çok kısa bir süre içinde 25 erkekte test edilmeye başlanacağı belirtildi.

AÇ KAPAYLA DOĞUM KONTROLÜ

Cinsel ilişki sırasında sperm gelmesini isteyen erkekler ise testislerinin içindeki cihazın açma tuşuna basarak eski durumuna dönüyor. Alman Üroloji Topluluğu Sözcüsü Wolfgang Bühmann açıklamasında cihazın yan etkilerinin olabileceğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Kırkkilit Otunun Faydaları başlıklı makalemizde kırkkilit otu nedir, kırkkilit otu ve kırkkilit otunun yararları nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz