adolf-hitler-neden-yahudilere-dusmanlik-besledi

Adolf Hitler Neden Yahudilere Düşmanlık Besledi?


İkinci dünya savaşı esnasında meydana gelen olaylar Yahudi ırkının yok olmasına sebep olabilecek tehlikeli bir boyuta gelmişti. Almanya yönetiminin başında bulunan isim Adolf Hitler, yapılan araştırmalara göre 6 milyondan fazla Yahudi’nin ölümünden sorumlu tutulan kişidir. Düşmanlığa dönüşecek kadar büyük bir kine sebebiyet veren faktörler üzerinde araştırma yapan tarih bilimi insanları, yeni gelişmeleri gün yüzüne çıkartarak düşmanlıkla ilgili paylaşımlar yaptılar.

Bu dönem aralığı üzerinde yapılan çalışma sonuçlarına göre o dönemde Alman ekonomisinin çökme derecesine kadar gerilemiş olmasında Yahudilerin büyük bir parmağı olduğu, Rusya’da meydana gelen Bolşevik ihtilallerine ise Yahudilerin büyük bir görev üstlenmesi düşmanlık nedenleri ile ilgili çok daha net bilgiler vermektedir. Hitlere ait olan ‘Kavgam’ adlı eserde; ‘Yahudilerin zehirli bir mantara benzetildiği ve mantarın yenilmesi durumunda nasıl bir aileyi yok ettiği görülmüş ise Yahudilerde de aynı şekilde etkili olduklarını toplumlarda göstermektedir.’ sözüyle nefretini anlatmaya çalıştığını görüyoruz. Savaş döneminde Alman uyruklu ailelerin kuru bir ekmeğe muhtaç duruma gelmesinde Yahudilerin büyük bir parmağı olsa da, 6 milyonluk bir katliam bu durumun çok vahim bir durumu olarak gözler önüne serilmektedir. Eğer Almanya savaştan başarılı bir şekilde ayrılabilseydi, bugün bu ırka ait insan varlığının tümüyle ortadan kalkacağı tahmin ediliyor.

Savaş esnasında mülteci kamplarına yerleştirilen Yahudi aileler tarafından kaleme alınan hatıratlara bakıldığı zaman, katliamlar ile ilgili bilgilerin açığa çıkmasına olanak tanımıştır. İnsanlık dışı pek çok işkence aletleri kullanılarak katledilen insanlar, yaşadıkları dehşet içerisinde geçen tüm olayları günü gününe kaleme almışlar. Yahudiler, dini nedenler yüzünden devlet kurmaları yasaklanmış ve çeşitli toplumlarla bir arada yaşamaya mahkûm edilmişti. Bazı araştırmacıların Hitlerinde, Yahudi kökenli olduğunu dile getirmesi üzerine yapılan araştırmaların seyri kısmen de olsa değişime doğru gitmiştir. Olaylardan sağ kurtulan çok sayıdaki insanın röportaj yaparak yaşadıklarını dile getirmesi araştırmaların sonuca bağlanmasında önemli derecede büyük bir rol oynamaktadır. Hala net olarak belirlenemeyen düşmanlıkla ilgili hem ‘Kavgam’ kitabından veriler gözden geçiriliyor hem de röportaj raporları incelenmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Büyük Beden Modelden Zayıf Görünme Tüyoları başlıklı makalemizde eğlence ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

106
100 paylasim, 106 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı