agiz-kokusu-olanlar-dikkat

Ağız Kokusu Olanlar Dikkat!


Günümüzde çoğu insanın en büyük problemi ağız kokusudur. Ağız kokusu problemi çözülmediği zaman kişide psikolojik problemlere bile yol açabilir. Kişinin toplum içinde kendine güven duygusunu zedelemektedir.

Ağız kokusunun dişlerden ve ağız içinden kaynaklanabileceği gibi sindirim sisteminden, şeker hastalığından, karaciğer ve böbrek hastalıklarından da kaynaklanabileceğinin unutulmaması gerekir. Ağız kaynaklı kokularda öncelikli olarak çürükler ve diş taşları neden olmaktadır. Yine aynı şekilde kötü yapılmış olan ağızdaki tedaviler ve dişler arasında biriken besin artıkları da ağız kokusuna neden olan en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Ağız kokusunu gidermek için ilk önceliğiniz muhakkak uzman bir diş hekimine gitmeniz olacaktır. Doktorunuz tarafından ağzınızdaki tüm sıkıntılar giderildikten sonra buna rağmen hala ağız kokusu devam ediyor ise özellikle mide ve sindirim sisteminin kontrol edilmesi gereklidir. Düzenli yapılan bir ağız bakımı ile ağız kokusunun çoğunluğu giderilebilmektedir.

Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

Ağız bakımı, doğru ve düzenli sıklıklar ile diş fırçalamak, diş ipi kullanmak ve ağız gargarasını düzenli olarak kullanmaktır. Bunun yanı sıra eğer kişi diş fırçalayamadığı ya da ağız bakımını yapamadığı zamanlarda ise sakız çiğnemek ya da en pratik yöntem olarak yemeklerden sonra lavaboya gidip ağzı çalkalamak bile ağızdaki bakterilerin uzaklaştırılmasında büyük bir oranda yardımcı olacaktır. Fakat uzmanların önerisi her insanın diş fırçasını, diş ipini ve gargarasını özellikle seyahate giderken ya da uzun yolculuklarda yanında taşımasıdır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Zayıflama Tüyoları başlıklı makalemizde diyet, sağlık ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
77 paylasim, 83 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı