aldatan-kisi-aldanan-kisidir-1

Aldatan Kişi Aldanan Kişidir


Yaşadığımız toplumda evlenme yaşı batı toplumlarına göre çok daha erkendir. Görücü usulü ile evlenmek modası eskide kalan bir kavram gibi görünse de günümüzde neredeyse her şehirde görülmektedir. Bireyler evlenmenin anlamını ve yükümlülüklerini tam anlamıyla kavrayamamışken maalesef ki ciddi bir sorumluluğun altına girip nikah masasına oturuyorlar.

Ruhsal, fiziksel ve cinsel uyum bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde başlaması ve devam edebilmesi için olmazsa olmazlardan biridir. Daha sonra ise sosyokültürel uyum önem kazanacaktır. Ailelerin bu ilişkiyi uygun görmesi sosyal kabul anlamında tabi ki önemli bir şeydir, fakat uyum olmadan başlayan evlilikler ne yazık ki mutsuzluk ve geçimsizlik ile sonuçlanmaya mahkum kalacaktır.

İlişkisinde tatminsiz ve mutsuz olan bireyler ise bir süre sonra sorunun kendilerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda çelişki yaşamaya başlar. Bunu test etmek için tek bir yol vardır; başka birisi ile denemek!

Kadınların duygusal, erkeklerin ise mantıksal olduğu ve bu sebepten dolayı erkeklerin her daim aldatmaya meyilli iken kadınların sadece aşık olabilecekleri biri ile birlikte olabilecekleri yönündeki düşünceler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bireylerin tek eşli mi yoksa çok eşli mi olduklarına cinsiyetlerinden ziyade vücutlarındaki vazopressin hormonunun seviyesinin etkisi vardır.

Genleri bir kenara bırakalım… Gençlik döneminde yeteri kadar ilişki deneyimi yaşayamayan kişilerin farklı bedenleri tanıma isteği olabilir, yasak olan şeylere merakı olabilir, partneri dışındaki bireylerden gelen ilgiye kayıtsız kalamama durumu ve benzeri sebepler aldatma ile sonuçlanmaktadır.

SONUÇ NE Mİ?

Sağlıklı bir ilişkide aldatma durumu söz konusu dahi olamaz. Karşılıklı tatminin olduğu ilişkide çiftlerin gözü dışarıya kaymaz. Aldatma ile beraber güvensizlik, yalanlar ve paranoyalar ortaya çıkacaktır. Aldatan yakalanma korkusu yaşayacak, aldatılan ise hissettiklerinin etkisi ile paranoyaklaşacaktır. Bu tarz bir ilişki gitgide çıkmaza doğru sürüklenir ve itiraf aşamasına kadar gelinir.

Asıl ilginç olan bir nokta var! Aldatan eş itiraf ettiği zaman bir sürpriz ile karşılaşabilir. Belki eşi de onu aldatmıştır? Kendi yalanını gizlemeye çalışırken olan bitenden haberdar olmamıştır.

Eee… Hayat etki-tepki ile neden-sonuç ilişkilerinden ibaret değil midir?

Unutmayın, Aldatan kişi aldanan kişidir. 😉

Bir önceki yazımız olan Ayrılık Süreci Yönetilebilir mi? başlıklı makalemizde aşk acısı, ayrılık ve ilişkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

83
80 paylasim, 83 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı