alerjik-rinit

Alerjik Burun Eti Büyümesi


Alerjik Etkenler

Geceleri sorunlarına neden olabilen burun eti büyümesi, kimi zaman herhangi bir neden yokken meydana gelebilmektedir. Bunun yanında alerjik durumlarla da karşınıza çıkabilmektedir. Burun etini alerjik bir etken ile karşılaştığı zaman, burun eti içerisindeki kan dolaşımı artacağından dolayı burun etleri büyüyebilme gösterebilmektedir. Burun etleri yaşa bağlı olarak da büyüme göstermektedir.

Burun Eti Kaynaklı Yorgunluk

Burun etlerinin büyümesini öncelikle burun tıkanıklığı sanılmaktadır. Geceleri ağzı açık uyumak ve sabah ağız kuruluğu problemi yaşanabilmektedir. Uyku boyunca az oksijen aldığı için sabah kalktığı zaman hiç uyumamış hissi ile güne başlar ve o günüde yorgun olarak geçirebilir. Diğer bir etken ise burun etinin büyümesinden dolayı koku alamama sorunu ortaya çıkmaktadır. Özel alerji ilaçları ve kortizon iğneleri ile kısa süreli rahatlamalar sağlanmaktadır.

Çocukların Zekasında Düşüş

Çocuklarda bu durum çok daha ciddi boyuttadır. Burun eti büyümesi yaşayan gelişim yaşındaki çocuklarda zekalarından birkaç puanlık düşüşler olabilmektedir. Bu sorunu yaşayan çocuklarda horlama sıklık ile görülmektedir.

Burun Eti Şişmesi Tedavi Yöntemi

Burun etini küçültmek için içinde burun spreyleri kullanımları olmaktadır. Bu spreyler 1 haftadan fazla sürede kullanılmaması gerekir zaten bu spreyler tedavi edici spreyler değillerdir, kısa bir zaman aralığında rahatlama sağlamak içtendir. Burun eti küçültmek için kullanılan Radyo frekans tedavi yöntemi ise bir sıkılaştırma yöntemidir. Lokal anestezi ya da genel anestezi ile burun etine enerjisi verilerek burun etinde küçülme oluşmaktadır. Bu yöntem ile küçültülen burun etleri belli bir zaman içerisinde tekrar büyüme gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Selülit Ve Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde kadın sağlığı, sağlık ve selülit hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

81
82 paylasim, 81 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı