Ankara’da Halk Otobüsünde Tecavüze Uğrayan Kadın “Keşke Ölseydim”


Ankara’ da bir halk otobüsünde tecavüze uğrayan S. isimli kadın yaşadıklarını Ayşe Arman’a anlattı. Yaşadığı olay karşısında büyük utanç duyan tecavüz mağduru kadın “keşke ölseydim” dedi.

Tecavüz olayının ardından sürekli ağlayan ve ağır bir travma geçiren S.’nin durumu git gide kötüye gittiğini açıklayan Ayşe Arman “S.’ nin hiç bir suçu olmamasına rağmen kendisini sorguladığını, devamlı olarak kendisinde kusur aradığını hatta güzel olduğunun bile kendi suçu olduğunu düşünüyor” diyerek S.nin yaşadığı tecavüz olayının ardından yaşadıklarını anlattı.

Yaşanan olayda Şoförler Odasınında kusurlu olduğu ortaya çıktı. Ankara Halk Otobüsü şoförü İbrahim T. için hakkında defalarca şikayette bulunulmuş ve soruşturma açılmış ancak hala Ankara Halk Otobüsünde çalışması hakkında herhangi bir işlem yapılmamış olmasını da düşünmeden edemiyoruz.

Yapılan açıklama da kendilerini temize çıkarmak isteyen Şoförler Odası “Biz bu adamı tanımıyoruz. Kadını da tanımıyoruz ama kadının ifadeleri çelişkili. Sanki adam ve kadın birbirlerini daha önceden tanıyor herhalde!” gibi saçma sapan, kanıtsız, delilsiz ifadeler veriyorlar.

Yapılan ifadenin ardından S., üzüntüden sinir krizi geçirmesi üzerine dün hastaneye kaldırıldı. Bir insanın hayatını alt üst etmek bu kadar basitken, sorumluluk duyulması ve konu hakkında gerekli işlemlerin şoförler odası tarafından yapılması gerekirken üstüne bir de tecavüz mağduru kadını suçlayarak olaydan sıyrılmak istiyorlar.

Ankara Halk Otobüsünde Tecavüze Uğrayan Kadın “Keşke Ölseydim”

Ayşe Arman’ ın S. ile yapmış olduğu röportaj da ise sorduğu sorulara verdiği cevaplar;

Ayşe Arman: “Bir insanın, bir kadının başına gelebilecek en korkunç şeylerden biri başınıza geldi. Geçmiş olsun demek yetersiz. Ne dersek, ne yapsak geçmez! Acınız biz de sizinle paylaşıyoruz, bilin. O iğrenç yaratığın hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız. Neler hissediyorsunuz?”

S. : “Ölmüş olmayı tercih ederdim, o kadar acı çekiyorum. Keşke ölmüş olsaydım tecavüze uğrarken. Keşke… keşke… kafam karmakarışık. Sürekli ağlıyorum. Tarifsiz bir üzüntü içindeyim. Bir de sanki benim bir kusurum varmış gibi utanıyorum, öfkeliyim de. Pek çok kişi yanımda olduğunu söylüyor, avukatım beni hiç yalnız bırakmıyor. Neredeyse 24 saat. Bence kendime bir şey yapabileceğimden korkuyor. Kadınlardan ve kadın kuruluşlarından çok destek var ama yine de kendimi yalnız hissediyorum. Hayatım bitmiş gibi. Çok kötüyüm.”

Artık bir kadın olarak kendimizi sorgulamamıza neden olan bir toplumda yaşadığımızı düşünmek bile üzücü. Kadınlara yönelik tecavüz, cinsel istismar, hakaret, sokak ortasında saldırıya uğranması gibi olayların son olmasını istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Özcan Deniz Başrolde Israrla Aslı Enver'i İstedi başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

125
122 paylasim, 125 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı