argan-yagiyla-sac-bakimi

Argan Yağının Saç Bakımında Mucizevi Etkisi


Yüzyıllar boyunca Kuzey Afrika bölgelerinde saç bakımında kullanılan argan yağı özellikle son dönemlerde kadınların saç bakımında tercih ettiği doğal yağlar arasında yerini aldı.

Argan yağı, E vitamini açısından zengin ve antioksidan etkisi ile işlem görerek yıpranan saçları daha kısa sürede toparlanmasını sağlar. İçeriğindeki omega-3 ve omega-9 yağ asitlerinin de zengin olması saç köklerini ve gözeneklerini besleyerek güneşin zararlı olan ışınlarından, dış etkilerden koruyarak saç yapısını güçlendirir. Saç bakımında sağladığı faydalarla zengin olan argan yağı özellikle saçlara parlaklık kazandırmada, saç kırıklarının oluşumunun önüne geçmesinde, saçları yumuşatmasında ve saçın elastikiyetini arttırarak koparak dökülmesine karşı etkilidir.

argan-yagiyla-sac-bakimi-1

Argan Yağının Saç Bakımında Mucizevi Etkisi; kısa sürede saçın sağlığını geri kazandırmada etkili olmakla birlikte saçın doğal nem dengesini geri kazandırmak ve saçların birbirine karışmasını engelleyerek kolay şekil almasını sağlar.

Argan yağı ile doğru bir bakım yöntemi uygulayarak saçlarınızın bakımında harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Farklı yağ çeşitleriyle seyreltip argan yağı olarak ucuza satılan ürünleri almayınız. Argan yağının doğal olmasına özen gösterin.

Argan yağını saçlarınıza uygulamak için avuç içerişinize yaydığınız bir miktar argan yağını saçlarınızın tamamına eşit miktarda uygulayın.  Uygulama işleminden sonra parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle saç köklerinize masaj yapın ve geniş dişli bir tarak ile saçlarınızı tarayarak argan yağının saçlarınıza eşit olarak yayıldığından emin olun. Saçlarınızı toparlayarak ısıtmış olduğunuz havlu ile saçlarınızı sarın. Isıttığınız havlu argan yağının saç ve saç köklerinize derinlemesine nüfuz etmesini sağlayacaktır. Argan yağı ile yaptığınız bakımı 1-2 saat beklettikten sonra ılık su ve şampuan ile saçlarınızı yıkabilirsiniz. Haftada iki kez düzenli olarak argan yağı ile bakım yaparak sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızı şekillendirmeden önce birkaç damla argan yağını avucunuza damlatarak saç uçlarınıza yedirirseniz şekillendirici cihazların ısılarından saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuru ve Mat Saçlar Kabusunuz Olmasın başlıklı makalemizde doğal saç bakımı ve kuru saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

103
99 Paylaşım, 103 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir