Aşkın Denklemi


Yeni bir ilişkiye başladınız ve ilişkiniz tabi ki nasıl tersi düşünülebilir ki her şey harika. Aranızdaki uyum, birbirinize karşı ilgi, anlayış, hoşgörü, romantik kıskançlıklar, sürekli aramalar, her anınızda yanınızda olan erkek veya kadın. İşte diyorsunuz her şey onunla anlamlı, onunla güzel dediğiniz ve ona karşı ilgi göstermeye başladığınız an da sizi artık kaybetme korkusu olmadığından ve elde ettiğini düşünerek her şey değişmeye başlıyor ve ilişkinizde ikinci aşamaya geçerek içinizdeki canavarı ortaya çıkartmaya başlıyorsunuz. Kaprisler, kıskançlıklar, devamlı baskı altında tutarak hesap sormalar başlıyor, kendinizi ağırdan satmalarınızla partnerinizi ve ilişkinizi yola getireceğinizi düşünürken o da ne partneriniz kaçmış bile 🙁

Artık arkadaşlarınızın, akrabalarınızın, dostlarınızın sizlere verdiği nasihatler gibi değil Aşkın Denklemi…

Arkadaşım takma kafana 4-5 gün arama bak nasıl da arıyor seni görürsün bak sen benim taktiği uygula nasıl yola geliyor senin ki…”

“Bak kesin hayatında biri var sen bırak onu, o düşünsün…”

“Bir iki hafta seni görmesin bak nasıl özleyip de tıpış tıpış gelecek ahanda yazıyorum buraya…”

“Sakın soluk aldırma, nefesini ensesinde hissetsin, devamlı hatalarını yüzüne vur, kaprislerinle çıldırt bak nasıl akıllanıp da yola gelecek…”

Bir de partnerinizin ümüğünü de sıkın da tam olsun bari 🙂 🙂 🙂

Aşkın Denklemi çok basit aslında, aşk huzur ister omzuna yaslanacak bir omuz, beraber yapmaktan keyif alacağı eğlence, aktiviteye hatta suçlarına bile ortak ister. Aşk saygı ister tabi ki karşılıklı unutmayın sizden önce de hayatı vardı sizinle birlikte de o hayatına devam edecek. Aşk biraz özgürlük ister partnerinizi ne kadar sıkarsanız o kadar çabuk usanır ilişkiden. İlişki de her ne kadar ilk başta bu durum hoşunuza gidip size romantik gelse de o da zamanın azizliğine uğramaya başlayacaktır. Aşk anlayış ister, işi olduğunda, yanınızda olamadığında ya da arkadaşlarının yanında olması gerektiğinde sizden anlayış ister unutmayın bunu sadece partneriniz değil aynı şekilde sizde arkadaşlarınızla birlikte olmayı istersiniz. Aşk güven ister, yanınızda olmasa bile ona güvenmeyi, güvendiğinizi belli ettiğinizde zaten güveninize, aşkınıza saygısından size karşı yanlış bir şey yapamaz.

Aşk kaçanı kovalamak değil aşkın denklemi ile uyumlu bir şekilde yaşamak, ilişkinizde sevgilinize, eşinize değer verdiğinizi hissettirmek, iyi ve kötü gününde yanında olmaktır. Kaprisler, kıskançlıklar, baskı altında tutmak ilişkinizi ne kadar sağlam temellere dayandırabilir ki. Eğer bu uyumu ilişki de her iki taraf da yakalayabilirse aşkın denklemini çözdünüz demektir. 🙂

O zaman bizden size mutluluklar ve aşkla kalın demek düşer… 😉

Bir önceki yazımız olan Mutlu Bir İlişki İçin 8 Tüyo başlıklı makalemizde aşk, cinsellik ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

69
64 paylasim, 69 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı