Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Asus ZenFone AR, Tango ve Daydream Desteği İle Geliyor

Asus ZenFone AR, Tango ve Daydream Desteği İle Geliyor

Tüketici Elektroniği Fuarı 5 Ocak’ta başlayacak, fakat şirketler şimdiden duyurular yapmaya başladılar. Samsung, 2 Ocak’ta A serisi cihazlara yenileme yaptığını açıklayarak duyurulara başladı. LG zaten daha önce cihazları ile ilgili gerekli olan duyuruyu yapmıştı. Şimdi, Tayvanlı bileşen ve akıllı telefon üreticisi Asus, yepyeni bir telefon ZenFone AR piyasaya sürecek gibi görünüyor.

Asus henüz Zennovation adını verdiği etkinliğine başlamadı. Fakat ürünlerinden birinin zaten sızdırıldığı görülüyor. GSM Arena tarafından erişilen bir Qualcomm blogunda, ikinci Tango akıllı telefonunun ayrıntıları ortaya çıktı. Asus ZenFone AR, Qualcomm’un Snapdragon 821 yonga seti ile güçlendirilecek ve Project Tango’yu ve Google Daydream’ı destekleyecek. Bu yenilik Zenfone AR’yi, Lenovo Phab2 Pro ve Pixel serisinin dışında yer alan Daydream VR platformunu destekleyen 2. Tango akıllı telefonu haline getiriyor. Project Tango normal kamera, derinlik algılayan kamera ve hareket izleme kamerası gibi kameraların bir kombinasyonunu kullanarak çevrenizdeki 3D alanı haritalamayı sağlıyor. 3D uzay haritalama gerçek zamanlı olarak yapılacak ve alışveriş merkezleri ile diğer iç mekanlarda gezinmeye yardımcı olacak. Aynı zamanda gerçek çevrenizle etkileşime girmeyi, böylece karışıma arttırılmış bir gerçeklik katmanı eklemeyi sağlayacak.

Daydream ise düz, eski bir VR seti ve denetleyicisinden çok daha fazlası. Daydream ile Google hem donanım ve yazılım hem de görüntüleyenler ve denetleyicilerin hepsinin uyumlu bir şekilde çalıştığı bir platformu sunmak istiyor.

Bir önceki yazımız olan Microsoft'un Windows 10 Mobil Platformunda Çalışan En İyi Telefonları başlıklı makalemizde Lumia 550 ne kadar, Lumia 550 özellikleri ve HP Elite x3 fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sezgin dedi ki:

    bu telefonu çok istiyorum. 🙁

Yorum Yaz