atesi-dogal-yollarla-dusurmek

Ateşi Doğal Yollarla Düşürmek


Ayak Bileklerine Islak Çorap Koyun

Bu yöntem özellikle çocuklar için mükemmel bir çözümdür. Çorapları ıslatın ve onları ayak bileklerinin üzerine yerleştirin. Çoraplar kurumaya başladığı zaman bu işlemi tekrarlayın. Çorapların aşırı ıslak olmasına gerek yok. Bu yöntem sayesinde hasta rahatlayacaktır ve sakinleşecektir.

Ilık Suyla Duş Alın

Birkaç dakikalığına duş alıp vücudunuzun ısısını düşürebilirsiniz.

Bolca Su İçin

Ateşlenmede vücut yabancı maddelerle savaşır. Bu nedenle su, bitki çayı ya da meyve suyu içmek çok iyi bir fikirdir. Bu ateşin yanı sıra kusma ve ishalin de söz konusu olması durumlarda faydalıdır. Ne kadar sıvı içilmesi gerektiği hastanın yaşına bağlı olarak değişir. Yetişkin erkekler için 3 litre, yetişkin kadınlar için 2,2 litre, çocuklar için ise 1,5 litre önerilmektedir.

Başınızı ve Boynunuzu Soğutun

Islak veya soğuk bir bez kullanabilirsiniz. Bez kuruduğu zaman veya artık soğuk olmadığında değiştirip tekrarlayın.

Kuru Üzüm Çayı

1 fincan kuru üzümü 7 fincan suya boşaltın. Daha sonra bunları bir tencerede kaynatın. Su kaynamaya başladığı zaman ateşi kısın ve sıvı üçte bir azalana kadar pişirmeye devam edin. Su soğuduktan sonra gün içerisinde yarım bardak içebilirsiniz.

Dondurma Yiyin

Eminim ki bu yöntem her çocuğun hoşuna gidecek bir çözüm. Dondurmadaki şeker ateşe iyi gelir. Ayrıca hem vücuda sıvı sağlar hem de soğuk olması nedeni ile vücut ısısını düşürür.

Bir önceki yazımız olan İktidarsızlığın Çaresi: Kereviz başlıklı makalemizde iktidarsızlık ve kerevizin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
85 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir