Aydın’ da Restoran Nedeniyle Çıkan Tartışmada Baba ve Oğlu Öldürüldü


Aydın’ da yaşanan olayda restoran sebebiyle çıkan münakaşa sonucu Kadir Çatıkkaş ve oğlu Çağlar Çatıkkaş’ ı (Makedonya’ da Hukuk öğrencisi) öldürerek sosyal medya hesabı üzerinden “Hakkınızı helal edin, Allah’a emanet olun. İki pisliği temizledim, cezamı çekmeye gidiyorum” mesajını paylaşan A.İ. hakkında iki kez müebbet hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Aydın’ da Restoran Nedeniyle Çıkan Tartışmada Baba ve Oğlu Öldürüldü

Aydın’ ın Baltaköy Mahallesi’nde 2016 Ağustos ayından işletilen restoranda gerçekleşen olayda, mülk sahibinin oğlu olan A.İ. işletmeyi Kadir Çatıkkaş (45) ve oğlu Çağlar Çatıkkaş’a (22) kiracı olarak devrettiler. A.İ. ve kiracıları arasında kira nedeniyle anlaşmazlık yaşanmaya başlayarak iddiaya göre işletmenin daha iyi para kazanmaya başlamasının üzerine A.İ. tarafından kiranın arttırılmaya ya da devredilen mülkü geri almaya çalıştığı belirtildi. Olay günü restoran nedeniyle yeniden A.İ. ve kiracıları arasında yeniden çıkan tartışma sonucunda A.İ. tabancayla ateş ederek Kadir Çatıkkaş ve Oğlu Çağlar Çatıkkaş’ ı öldürdü.

A.İ., işlediği cinayetin ardından selfie çekerek sosyal medya Facebook hesabı üzerinden ““Hakkınızı helal edin, Allah’a emanet olun. İki pisliği temizledim, cezamı çekmeye gidiyorum” paylaştığı yazı ile Jandarma tarafından yakalanarak sevk edilmiş olduğu adliyede tutuklandı.

Aydın Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili incelemeler tamamlanarak, A.İ. hakkında iddianame hazırlandı. Gerçekleşen olayın, kiralanan işletmenin geri alınmak istenmesi ya da kiranın arttırılmak istenmesinin ardından meydana geldiği belirtilen iddianamede, işlediği çifte cinayet nedeniyle A.İ.’ nin hakkında iki kez müebbet hapis cezası istenildi.

Kadir Çatıkkaş’ın eski eşi olan Emel Met ve kızları Pınar Çatıkkaş ve Irmak Çatıkkaş, A.İ.’ ye tazminat davası açarak 600.000 TL talep ettiler. Eski eşi ve kızlarının avukatı Nilüfer Atılgan Balcı, mahkemeye ihtiyati haciz talebinde bulunarak Aydın Asliye Hukuk Mahkemesi değerlendirerek, A.İ.’ nin babasına ait olan arazi ve arazi üzerindeki işletme için ihtiyati haciz kararı verdi. Avukat Nilüfer Atılgan Balcı olay hakkında yaptığı açıklamada, A.İ.’nin babasının azmettirici olduğunu ve tanıkların ifadesi ile bu iddianın doğrulandığını, mahkeme tarafından bu kişilerin dinlenmesinin ardından gerçeğin ortaya çıkacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Usta Oyuncu Ayberk Atilla Kansere Yenik Düştü başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

133
129 paylasim, 133 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı