Ayrılığın Öğrettiği 7 Ders


Alıştığınız, sevdiğiniz ve büyük bir heyecanla hayatınıza dahil ettiğiniz birinden ayrılmak zordur. Hele ki o sizi terk ettiyse, uzak kalmak hiçte kolay olmayacaktır. Fakat ayrılıklarında size güzel dersler verebileceğine inanın. İşte sizlere ayrılığın öğrettiği 7 ders

Aşk Karşılıksız Verilmelidir

Birinin sizi sevmesi ya da size aşık olması için onu hiçbir zaman zorlayamazsınız. Aşk, hiçbir karşılık beklemeden verilen bir hediye gibidir.

Ne İstemediğinize Karar Verin

Ayrılığın öğrettiği en büyük derslerden biri de ne isteyip istemediğinizi biten her ilişkinizde aklınızın bir köşesine yazmak olacaktır. Böylece bir sonraki ilişkinizde çok daha tecrübeli olacaksınız.

Kimseyi Değiştirmeye Çalışmayın

Ayrılıkların sebeplerine baktığımızda en sık rastlanılan konu karşınızdakini değiştirmeye çalışmaktır. Deneyebilir, bir süreliğine karşınızdakinin değiştiğini düşünebilirsiniz. Fakat başarıya ulaşmanız pekte mümkün olmayacaktır.

Kendinizi Kaybetmemelisiniz

İlişkinize başladığınızda kendinizden ödün veriyor ve hayatın önceliklerini unutuyor musunuz? Fakat ilişkiniz bittiği zaman elinizde koca bir hiç olduğunu düşüneceksiniz. Bu sizi daha fazla yıkacak ve yıpratacaktır. İlişkinize bağımlı hale gelmeyin.

Tüm Sorumluluğu Tek Bir Tarafa Yüklemeyin

İlişkilerin sağlam bir şekilde devam edebilmesi için her iki tarafında elini taşın altına koyması gerekir. Yaşadığınız ilişkide ikinizin de emeği olmalıdır. Eğer ki kararlı ve istekli değilseniz, o ilişkinin sonu ayrılık olacaktır.

Kalbinizin Sesini Dinleyin

Kendinize bile itiraf edemediğiniz bir his içinizde sizi yiyip kemiriyor olabilir. Hislerinize güvenin ve kendinize inanın. Belki de kimseye itiraf edemediğiniz şeyleri kalbiniz size söyleyecektir ve ilişkinizdeki yanlışları görmenizi sağlayacaktır.

Zaman Her Şeyin İlacı

Kulağa klasik bir söz gibi geliyor, öyle değil mi? Fakat çok doğru bir söz. Zaman sayesinde unutamayacağınızı düşündüğünüz ayrılıkları, acıları, hayal kırıklığı duygusunu gün geçtikçe unutmaya başlayacaksınız. Onsuz yaşayamam demeyin! Göreceksiniz ki, birkaç tatlı anıdan sonra aklınızda yüzü hatta sesi bile kalmayacaktır.

Hayatımda kimse olmadan yaşayamam, mutlu olamam gibi sözleri bir kenara bırakın! Hayatta kalma güdüsü ile donatılmış bir varlıksınız. Öyle ya da böyle sizde mutlu olabilir ve hayatın akışına kapılarak yaşamınıza huzurla devam edebilirsiniz.

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Batıl İnançların Evliliklere Etkisi başlıklı makalemizde batıl inanç, evlilik ve evlilikte batıl inanç hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
86 paylasim, 86 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı