Ayrılık Süreci Yönetilebilir mi?


Ayrılık kavramı çok geniş kapsamlı olmasına rağmen genel olarak insanları negatif etkilemeyi başarır. Kimi ayrılıklar uzun süreli, kimi ayrılıklar kısa, kimi ayrılıklar ise sonsuzdur. Sonuç olarak ayrılık yaşayanların hiçbirinden memnun kalmadığı düşünülürse ayrılık başlı başına bir sorundur.

Ayrılık süreci pek çok farklı insanda farklı etkiler yaratabilir. Tabi bunun sırrı her insanın birbirinden farklı karakterlerde olması ve her ayrılığın kendisine özgü bir hikayesinin olmasında yatar. Bazı insanlar yoğun psikolojik dönemler atlatırken, bazı insanlar ayrıldığı kişiler sanki hiç hayatlarına girmemiş gibi davranabilirler. Hangisinin daha normal veya anormal olduğu, kişilerin ayrılık sürecini ne gibi bir ruh hali ile atlatmak istedikleri ile ilişkilidir. Peki, bütün bunlar gerekli midir? Yani ayrılığın üstesinden gelmek mümkün müdür? Yaşanılan ayrılık süreci yönetilebilir mi?

Bu konu hakkında bilimsel çalışmalar ayrılık sürecinin üstesinden 6 ila 12 ay içerisinde gelinebildiğini savunsalar da ayrılık süreci insandan insana farklılık gösterebiliyor. Ancak bu süreci nasıl atlatabileceği insanın kendisine kalmış. Yani evet, ayrılık süreci yönetilebilir.

Ayrılık aşaması bu sürecin karşılıklı olarak atılan ilk adımı, ancak bundan sonraki tüm adımlar size ait. Hiçbir şey yapmadan ilk adım attığınız yerde bekleyerek hayata bir pencereden bakmakta, devam eden hayatın peşinden koşmakta sizin kendi tercihiniz. Siz her ne şekilde davranmayı seçerseniz seçin hayat akmaya devam ediyor. Ve eğer siz akan hayatın ardından el sallamayı, hayatla beraber akıp yaşanılacak güzel günlere tercih ederseniz, bütün o güzelliklerin sizi ıskalaması sadece bir rutin olur. Unutmamak gerekir ki sonuç ne olursa olsun, şov devam etmeli.

Bir önceki yazımız olan Aldatılıyor Musunuz? başlıklı makalemizde aldatılma belirtileri, aldatma ve aşk hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

89
85 paylasim, 89 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı