Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2017

Az Uyumak Kilo Aldırıyor!

Az Uyumak Kilo Aldırıyor!

Amerikalı bilim adamları tarafından yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, geceleri az uyuyanların gün içerisinde çok daha fazla yemek yediği ortaya çıktı. Amerikalı bilim adamlarının yaptığı araştırma sonucuna göre, gece 1 saat 20 dakika az uyumanın gün içerisinde fazladan 549 kalori alınmasına yol açıyor. Bu değer bir adet hamburgere eşdeğer.

Amerikalı bilim adamları, 11 gün boyunca 17 gönüllüyü bir eve kapatarak deney yaptı. İlk gruptaki 9 kişinin normal şekilde uyumasına izin verildi. İkinci gruptakilere ise 80 dakika az, gece 5 saat 10 dakika uyumaları izin verildi. İlk gruptakilerin normal bir şekilde beslenmeye devam ettiğini, ikinci gruptakilerin ise çok daha fazla yemek yediğini ve fazladan 549 kalori aldığı tespit edildi.

Beslenme alışkanlığındaki bu ani değişimin hormonlar ile açıklanabilmesi mümkün. Araştırmada uyku ve iştah arasında bağlantı bulunduğunu ve uykusuzluğun kilo alımına neden olduğu ortaya çıktı. Yani fazla yemediğiniz halde kilo almaktan şikâyetçiyseniz, o halde uyku düzeninize bir kez daha göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 🙂

Bir önceki yazımız olan Kabak Çekirdeğinin Afrodizyak Etkisi başlıklı makalemizde kabak çekirdeğinin faydaları, kabak çekirdeği neye iyi gelir ve kabak çekirdeği nasıl yenir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz