shower-partisinde-ne-yapilir-min

Baby Shower Partisinde Ne Yapılır?


Sosyal medyada sıkça karşılaştığınız baby shower partilerini mi merak ediyorsunuz? Anne adayı olarak doğum öncesi partisi yaparak bebeğinize hoş geldin demek isteyebilirsiniz. Baby shower partisinde ne yapılır, neler olmazsa olmazdır? İşte tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabileceksiniz. 🙂

Baby Shower Partisini Veren Kişi : Görevler

Sıkı etiket kurallarına göre doğum öncesi partisi bir kuzen veya bir arkadaş ya da teyze/hala gibi çekirdek aileye dahil olmayan bir akraba tarafından verilmektedir. Partiyi veren kişi tüm masrafları bizzat üstlenmeli, gelen konukların paltolarını almalı, konukların bebek ve anne adayı için getirdiği hediyelerin nereye konacağını göstermeli ve onlara içecek ile yiyecek sunmalıdır. Yapılan bu karşılama merasimi sadece görgü kurallarına uygun olmayacak, aynı zamanda da gelen konuklara sıcak ve içten bir ortam sunularak partinin biran önce başlaması sağlanmalıdır.

Arkadaş Edinmelerini Sağlamalısınız

Konuklarınız birbirinden farklı sosyal çevrelerden gelmiş olabilir. Onları birbirlerine tanıtarak ya da partiyi eğlenceli bir oyunla başlatarak aradaki görünmez duvarı kaldırıp samimiyeti kurmalarını sağlayabilirsiniz.

Bebek Hediye Listesi: Hediye Verme Sanatı Nedir?

Gelecek olan konuklar hediyelerini seçme konusunda oldukça özenli davranacakları için eğlencenin bir bölümü anne adayının bu hediyeleri açması için ayrılmalıdır. Etiket kurallarına göre yapılan doğum öncesi partinin asıl amacının hediyeler olduğu izlenimini vermemek adına partinin sonunda hediyelerin açılması çok daha uygun olacaktır.

shower-partisinde-ne-yapilir1-min

Teşekkür Notları

Anne adayının teşekkür notları göndermesi çok hoş bir davranıştır. Bir hediye kaydı tutun ve hediyeleri verenleri dikkatle aklınıza yazın. Anne adayına sonunda dağıtabilmesi için teşekkür notları yazmasında, kart ve zarfları seçmesinde yardım edilmesi gerekir.

Uygun Bir Vedalaşma

Bazı konukların partiden erken ayrılması gerekebilir. Onları kapıya kadar geçirerek geldikleri için teşekkür etmelisiniz. Aynı zamanda parti sonunda da konuklarınıza kapıya kadar eşlik edip teşekkür etmeyi unutmayın. Anne adayının da tüm konuklarla vedalaştığından emin olun.

Sanırım bu işten en karlı çıkan kişi anne adayı olacak. 🙂 Görünüşe bakılırsa baby shower partisini üstlenen kişiyi zorlu ama bir o kadar keyifli bir etkinlik bekliyor. Daha ne duruyoruz? Parti başlasın!

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Sabah Bulantısı başlıklı makalemizde hamilelik, kadın sağlığı ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

89
85 paylasim, 89 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı