Bacak Boyunu Uzun Göstermek İçin Neler Giyilmeli


Kadınların en çok önem verdiği konuların başında şüphesiz ki giyim yer alıyor. Evde, işte, sinemada ya da alışverişe çıkarken hatta uykusunda bile giydiklerine özen gösterir kadınlar. Fakat önemli olan  giydiklerinizin  üzerinizde ne kadar güzel durduğudur. Her kadın sahibi olduğu bedeni daha da güzel göstermeyi hedefler. Hemen her kadının ortak beğenisi olan uzun bacaklar ya da bacakları uzun gösteren kıyafetler vazgeçilmez bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Herkes doğuştan uzun bacaklara sahip olamasa bile elbiselerimiz de yapacağımız ince değişiklikler sayesinde bunu sağlayabiliriz.

Peki  bacak boyunu uzun göstermek için neler giyilmeli?

İşte size bacaklarınızı olduğundan daha ince ve uzun göstermenin ipuçları!

İlk adım olarak pantolon seçerken koyu renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü koyu tonlarda ki renkler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir ve de bacak boylarınızın olduğundan uzun durmasını sağlayacaktır. Çoğumuzun bildiği gibi yatay çizgili kumaşlar kişileri olduğundan daha kilolu gösterirken dikey yönde çizgiler daha da zayıf gösterir. Bunu göz önünde bulundursak zayıf duruşun uzunluk kattığını pekâlâ söyleyebiliriz. Bu sebepten boyuna çizgili detayları olan pantolonları da tercih etmelisiniz.
Tabi ki pantolon seçmek yeterli değil bununla beraber ayakkabı seçiminiz de doğru olmalı. Önü kapalı modelde ayakkabılar tercih ettiklerinizden ise giydiğiniz pantolon ile aynı ve ya ona yakın tonlarda bir renk olan; seçtiğiniz pantolon çizgili kumaştansa baskın olan renk tonlarında bir ayakkabı giymelisiniz. Açık ayakkabı tercih ediyorsanız ten rengi kullanmalısınız. Ten rengi ayakkabı tercih ederken teniniz ile aynı ya da teninize en yakın tonu seçmelisiniz ki teninizin nerede başladığı ile ayakkabının nerede bittiği belli olmasın. Bu bacaklarınızı daha uzun gösterecektir. Bu gibi küçük ipuçları ile istediğiniz görünümü yakalamak oldukça basit bir yöntem olacaktır.

Etek ve elbise kullanırken bacak boyunu uzun göstermek için neler giyilmeli?

Etek kullanırken bel kısmından başlayan ve kısa boylarda olanlar tercihiniz olmalıdır. Çünkü tenin görünmesi bacakları olduğundan uzun gösterir. Diz hizasında biten kalem etek ve ya elbise kullanacaksanız ayakkabınızın ucu açık olmamalı ve bilekten bağlamalı ayakkabıları tercih etmemelisiniz; kullandığınız ayakkabıların da topuk boyu yüksek olmalıdır.
Ayrıca belirtmeliyiz ki ister etek ister pantolon tercih edecek olun; düşük belden uzak durun! Çünkü düşük bel seçimleri gövde kısmınızı uzun gösterir. Ama istediğimiz bacaklarımızın uzun görünmesi olduğu için, mümkün olduğunca yüksek belli kıyafetler tercihiz olsun ki gövde kısmımızı kısa, bacak boyumuzu ise uzun gösterebilelim.
Son olarak verilecek ipucu ise ten renginin kıyafetler üzerindeki rolünü unutmamanız. Cildiniz parlak olmalıdır; Bacaklarınıza cilt tipinize uygun nemlendirici, bronzlaştırıcı krem, yağsız (su bazlı) losyon sürerek daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyahın Kadınlar Üzerinde ki Hakimiyeti başlıklı makalemizde moda, siyah giyim ve stil hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

104
107 paylasim, 104 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı