bacak-varisi-nasil-tedavi-edilir

Bacak Varisi Nasıl Tedavi Edilir?


Varisler estetik açıdan güzel olmayan görüntülere sebep oldukları için en çok bayanların büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Bacak varisi nasıl tedavi edilir? sorusunu yanıtlamadan önce birtakım bilgilere değinmek istiyorum.

Genel olarak vücudun en çok basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varislerin ortaya çıkmasına neden olan faktörlerin en başında çevresel etkenler, bazı hormonal ilaçlar ve genetik durumlar gelmektedir. Varisten kurtulmak için de bazen damarlardaki kanın pıhtılaşmaların önüne geçmek gerekmektedir. Bacaklardaki toplardamar sistemlerinin yeteri kadar çalışmaması sonucunda ortaya çıkan rahatsız edici varisler toplardamarların görünür hale gelmesine neden olmaktadır. Daha çok ayağa kalkıldığı zaman kapakçıklar kapanarak kanın geriye kaçması engellenir. Bu yüzden kan bacaklarına geri döner ve buradaki damarların basıncını artar.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzun yıllardır kullanılan varis ameliyatları, daha çok teknolojiyi takip eden klinikler dışında artık tamamen terk edilmiştir. Haftalarca devam eden dinlenme süreci ve bandaj uygulamaları da günümüzde ortadan kalkmıştır. Bacak varisi tedavisinde artık köpük, lazer, skleroterapi ve radyo frekans yöntemlerinin kullanıldığını görmekteyiz. Yapılan bu tedavi uygulamalarında 0,1 mm ve 30 mm arasındaki genişliğe ulaşmış olan toplar damarların tamamının yaygınlığı ve uzunluğuna bakarak ameliyatsız bir şekilde tedavi seçenekleri sunulabilmektedir. Varis tedavisinde en önemli sorunlardan biride kliniklerde uygun teknolojinin bulunmamasıdır. Bu yüzden uzman doktorlardan yardım almanız çok önemlidir. Günümüzde artık iğne yöntemi ile varis tedavisi yapılabilmektedir. Damarın içerisine varisi yok etmek için verilen ilaçlarla yapılan bu tedavi son derece modern uygulamalar ile yapılmaktadır. İlacın genişlemiş damarın içerisine direkt olarak verilmesiyle tedavi uygulanmaktadır.

Varisi tedavisi yöntemleri arasında lazerle bacak varisi tedavisi de çokça tercih edilmektedir. Ağrısız ve doğal bir şekilde lazer kullanımı yapılarak varisin ortadan kaldırılması çok kısa bir sürede yapılmaktadır. Bu işlem 1 saate kadar sürebilir. Tedavi sonrasında hasta uygulamadan sonra hemen evine dönerek günlük yaşantısına devam edebilir. Teknolojinin gelişmesiyle artık bu uygulamalardan sıkça yararlanılabilmektedir. Sizlerde varisin belirtileri ile karşılaştıktan sonra hemen uzman bir doktora başvurabilir, tedavi sürecine dahil olarak kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vajinayı Gençleştiren Operasyonlar başlıklı makalemizde estetik, kadın sağlığı ve vücut bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
85 paylasim, 87 puan

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı