bacak-ve-baldir-hareketleri

Bacak ve Baldır Hareketleri


Kış ayının geri gelmesi ile birlikte fazla kiloların tekrar vücudunuza dönmesinden korkuyor olabilirsiniz. Bu nedenle yaz ayları henüz gelmeden önce ufak tefek egzersiz hareketleriyle kendinizi yaza hazırlamalı ve mevcut formunuzu korumaya dikkat etmelisiniz.

Haftanın birkaç günü ve evinizde kolayca yapabileceğiniz bacak ve baldır hareketleri ile daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ön bacak ve arka bacak inceltme egzersizleriyle çok kısa bir sürede daha diri bir vücuda ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

bacak-ve-baldir-hareketleri-2Yapmanız Gereken Egzersiz Hareketi

  • Kollarınız karşı tarafa dik bir şekilde uzatın. Sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi aşağı ve yukarı hareket edin. Bu hareketi yaparken gövdenizi dik tutmanız gerekir. 7 ya da 8 kere hareketi tekrarlayın. Böylece ön bacak ve arka bacak kaslarınızı aktif bir hale getirebilirsiniz.

Arka bacak ve bel inceltme egzersizleriyle de fazlalıklarınızdan kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır.

bacak-ve-baldir-hareketleri-3Yapmanız Gereken Egzersiz Hareketi

  • Dizlerinizi içeri çekin ve sonrasında ittirme hareketi yapın. Buradaki kaslarınızı çalıştırarak yağ yakımı işlemini aktif bir şekilde başlatabilirsiniz. Bir ayağınızı yüksek bir yere koyun, diğer ayağınızı ise dizinize kadar çekin. Bu hareketi iki tarafa birden uyguladığınız zaman arka bacak ve bel bölgenizdeki yağlardan oldukça kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır.

Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu egzersiz hareketlerini her seferinde 10 kere yaparsanız faydasını görebilirsiniz. Yan bacak inceltme egzersiz hareketleri ile sımsıkı bacakların sahibi olabilirsiniz.

bacak-ve-baldir-hareketleri-1Yapmanız Gereken Egzersiz Hareketi

  • Bir ayağınızı yüksek bir yere koyun, diğer ayağınızı yan tarafınıza ve belinizi sıkıştıracak şekilde havaya kaldırıp indirin. Bu hareketi iki ayağa birden uyguladığınız zaman çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu hareketi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir durum vardır. Hareketinizi yaparken gövdenizi her zaman düz ve dik bir şekilde tutmanız gerekir.

En basit ve etkili bacak ve baldır hareketleri ile sizde evinizde şimdiden kendinizi yaz ayına hazırlanabileceksiniz. Herkes spor salonlarında ter dökerken, siz en şık kıyafetlerinizi giyerek sokaklarda boy göstereceksiniz. Unutmayın ki, güzel ve sağlıklı bir vücut için yapmanız gereken düzenli egzersizlerdir.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan Kilo Verdiren Egzersiz Tüyoları başlıklı makalemizde diyet, egzersiz ve kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

82
79 paylasim, 82 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı