bakim-tuyolari

Bakım Tüyoları


Göz alıcı ve bakımlı bir görünüme kavuşmak istiyorsanız, o halde tepeden tırnağa kadar kendinize özen göstermeniz gerekir. Bakımsız eller, taranmamış ve elektriklenmiş saçlar, kuru bir ten gibi kötü görünüme yol açan etkenler sizin güzelliğinize gölge düşürür.

Bakımınıza ilk önce ellerinizden başlamanız gerekir. Aynı zamanda sizi gün boyu taşıyan ayaklarınıza da aynı şekilde özen göstermeniz gerekir.

Bir kadını güzel gösteren yerlerinden biri de şüphesiz ki güzel ve bakımlı saçlardır. Her kadının dolgun, sağlıklı, parlak ve bakımlı saçlara sahip olması gerekir. Çünkü bu şekilde güzelliğine güzellik katabilir ve çok daha bakımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Vücut tipinize ve yüz şeklinize en uygun saç modelini kullanmalısınız. Saçlarınıza gerekli olan tüm bakım ve yıkama işlemlerini düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Bu sayede bir ortama girdiğiniz zaman dolgun ve parlak saçlarınızla herkesin kıskanacağı bir kadın olacaksınız. Belirli bir rutin tutturarak saçlarınıza bakım yapmalı ve onları tarayarak şekillendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Bakımlı görünmenize yardımcı olan en büyük faktörde yüzünüzü şekillendiren kaşlarınızdır. Eğer yüz tipinize uygun olmayan bir kaş modelini tercih ederseniz, bu sizi olduğunuzdan bakımsız gösterecektir. Kaşlarınızı düzenli olarak aldırmalı ve yüzünüze uygun bir şekil vermelisiniz. Kaş taraması yaparak yüzünüzde bakımlı bir ifade oluşturabilirsiniz.

Cildiniz vücudunuzu adeta bir giysi gibi sarar. Eğer ilk görüşte bakımlı görünmek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, mutlaka cilt bakımınıza özen göstermeniz gerekir. Cildiniz için yapacağınız en doğal ve en güzel bakım tüyoları arasında ilk sırada kuşkusuz ki bol miktarda su içmek olacaktır. Günlük su ihtiyacınızı her gün karşılarsanız cildinizdeki kurumaların önüne geçmiş olursunuz.

Aynı zamanda makyaj yaptığınız günlerde en çok dikkat etmeniz gereken şey ise geceleri uyumadan önce cildinizde olan tüm makyajı temizlemektir. Eğer cildinizdeki makyajı temizlemeden uyursanız, gözenekleriniz nefes alamaz ve cildiniz erkenden yaşlanma sinyalleri vermeye başlar.

Kadınların dikkat etmesi gereken bu basit bakım tüyoları sadece rutin olarak yapmanız gerekenlerdir.

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Cilde Düşman Olan Besinler başlıklı makalemizde cilde zararlı besinler, cilt bakımı ve cilt sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

71
68 Paylaşım, 71 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir