bakimli-eller-icin-bitkisel-yaglar

Bakımlı Eller İçin Bitkisel Yağlar


Ellerimizin yaşlarımızı ortaya tüm gerçekliğiyle koyduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ne kadar ellerinizin bakımı için kozmetik ürün kullanırsanız kullanın bu durum kolay kolay değiştiremeyeceğimiz de ayrı bir gerçektir. Özellikle devamlı çalışan kimyasal deterjanlara, soğuk havanın etkisine maruz kalan ellerimizin iyi bir bakıma hakkı var. El bakımı dediğimizde belki de aklınıza isimlerini bizim bile sayamayacağımız bir sürü ürün aklınıza gelecektir ancak bitkisel yağlarla doğal bir bakım sağlayarak el bakımınızda bu mucizevi yağların vitamin ve minerallerinden yararlanabilirsiniz ve bir yandan ellerinizi nemlendirirken diğer yandan da ellerinizdeki yaşlanma etkilerini yavaşlatarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

bakimli-eller-icin-bitkisel-yaglar-02

Bakımlı Eller için Bitkisel Yağlar;

Lavanta Yağı: Eğer ellerinizin kuruluğundan ve kuruluktan dolayı ellerinizdeki gerilmeden şikayetçiyseniz lavanta yağını ellerinize uygulayabilirsiniz. Yalnız lavanta yağı esansiyel bir yağdır ve ellerinize sürerken iki ya da üç damla kullanmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz jojoba ya da badem yağı içerisine de iki üç damla lavanta yağı ekleyerek ellerinize uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı: İçeriğinde bulunan tokoferol E vitaminiyle benzerlik taşır ve yanı sıra içerisinde bulundurduğu steroller ve yağ asitleri sayesinde cildiniz için oldukça faydalı bir yağdır. Ellerinizi hem sterilize ederken hem de nemlendirerek yaşlanmanın etkilerine karşı bir kalkan görevi görecektir. Argan yağını isterseniz direkt ellerinize uygulayabilir ya da kullanmış olduğunuz nemlendirici el kreminize 10-15 damla ekleyip karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

bakimli-eller-icin-bitkisel-yaglar-04

Tatlı Badem Yağı: Hassas ellere sahipseniz bile rahatlıkla kullanabileceğiniz tatlı badem yağı güneşten, soğuktan kurumuş ya da hasar görmüş, çatlak görünümlü ellerinizi nemlendirerek sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Tatlı badem yağı ellerinizin alt katmanlarına kadar ulaştığından elleriniz için en faydalı yağların başında yer alır.

bakimli-eller-icin-bitkisel-yaglar-03

Jojoba Yağı: Elleriniz tarafından rahatlıkla emilen Jojoba Yağı, faydalı içeriği sayesinde ellerinizin maksimum düzeyde vitamin ve minerallerden

yararlanmasını sağlar. İçeriğindeki bol miktarda bulunan protein ve mineral ellerinizin hem sağlıklı görünmesini sağlayarak hem de yaşlanma belirtileriyle savaşmanızı sağlayacaktır.

Zeytinyağı: Özellikle mutfaklarımızın başköşesinde bulunan zeytinyağı ile ellerimizin sağlığı korumamız elbette mümkün. Zeytinyağının içeriğinde bulunan E vitamini ve yağ asitleri cildimizi yumuşatarak, ellerimizin yaşlanma belirtilerini azaltarak daha genç görünmesini sağlar. İsterseniz bir çorba kaşığı

Zeytinyağı içerisine yarım çorba kaşığı esmer şeker ekleyerek ellerinize peeling yapabilir ve ellerinizi ovalayıp 10 dakika beklettikten sonra ellerinizi durulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve üzüm çekirdeği yağı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

93
87 Paylaşım, 93 Beğeni

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Lavanta yağını özellikle tavsiye ederim ben çok faydasını gördüm. Ellerimin bakımında ve saç bakımında kullanıyorum.