bant-ile-yapilabilecek-makyaj-uygulamalari

Bant İle Yapılabilecek Makyaj Uygulamaları


Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için bant ile yapılabilecek makyaj uygulamaları hakkında birkaç tüyo vermek istiyorum. 🙂

Bant ile Göz Çevrenize Bulaşan Farınızı Temizleyin

Makyajınızı tam bitirmek üzereyken gözünüzün alt kısmına inen makyaj kalıntıları ve simli fark lekeleri son derece sinir bozucu bir durumdur. Bu kalıntıları silmek isterken daha çok yayılmasına neden olabilir ve makyajınızı bozabilirsiniz. Eğer pratik bir şekilde far kalıntılarından kurtulmak istiyorsanız, bantın yapışkan kısmını birkaç kere yüzünüze değdirip çekin.

bant-ile-yapilabilecek-makyaj-uygulamalari-1

Bant Sayesinde Düzgün Eyeliner Çekin

Eyeliner çekmeye yeni başlayanlar için muhteşem bir fikir! Düzgün ve mükemmel görünen bir kedi gözü makyajı yapmak istiyorsanız, bu bant sistemi sayesinde istediğinize ulaşacaksınız. Bantı alt kirpiklerinizden kaş bitiminize doğru çapraz bir şekilde yapıştırın. Daha sonra dilerseniz farınızla, dilerseniz de eyeliner ile makyajınızı yapabilirsiniz. Sürerken eyelinerı taşırmaktan ya da düzgün olmamasından korkmanıza gerek yok. Çünkü makyajınızı tamamlayıp bantı çıkardığınız zaman ne kadar düzgün bir eyeliner çektiğinizi göreceksiniz. Bu yöntemi göz farı için de kullanabilirsiniz.

Bant Yardımı İle Yüz Kontürü Yapın

Yüz kontürü yaparak yüzünüzü daha zayıf gösterebilirsiniz ve yüz hatlarınızın daha iyi bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstermek, burnunuzun daha küçük ve kalkık görünmesini sağlamak için makyajınızda kontür uygulamasına mutlaka yer vermeniz gerekir. Yüz kontüründe aydınlatıcıyı nereye, koyu renkteki fondöteni nereye süreceğinizden emin olamıyorsanız bant yardımı ile kolay bir şekilde bu bölgeleri belirleyebilirsiniz. Koyu renk fondöteni elmacık kemiklerinizin hemen altında bulunan üçgen alana, alnın saç diplerine doğru olan bölgeye, çene kemiğinize aydınlatıcı ve burnunuzun hemen üstüne aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken taşmasını engellemek ve doğru sınırları belirlemek için bant yardımcınız olacaktır. En azından alışana kadar bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bant ile Tırnaklarınızı Süsleyin

Belki bu yüzünüze yaptığınız makyaj değil, fakat ellerinizi süslemek makyajınıza uyum sağlamaktır. Tırnaklarınızı süslemek için farklı ojeleri ve farklı tırnak tasarımlarını bir araya getirmeniz gerekir. Bunu yaparken de uygulaması rahat olan bir yönteme ihtiyacınız olacaktır. Bantlar bu iş için en büyük yardımcınız olacak. İlk önce alt tabanı oluşturacağınız ojenizi sürün ve kurumasını bekleyin. Sonrasında bantı yapıştırıp istediğiniz yere farklı renkteki ojenizi sürün. Bantı çıkardığınız zaman harika tasarımlı tırnakların sahibi olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipine Göre Kış Makyajı Tüyoları başlıklı makalemizde kış makyajı modası, kış makyajı önerileri ve kış makyajı tüyoları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

98
96 paylasim, 98 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı