basarili-diyet-programi

Başarılı Bir Diyet Programı İçin Öneriler


Hazır kış gelmişken, şimdiden yaza hazırlanmak isteyen bayanlar ve baylar burada mı?

Kilo verme süreci disiplin ve güçlü bir irade gerektirir. Belki de kişilerin diyet konusunda başarısız olmalarının en temel nedeni iradelerinin zayıf olmasından kaynaklanıyor olabilir. Tembel insanların ise ‘Spor salonuna gidecek vaktim yok. Pazartesi günü diyete başlarım.’ gibi cümleler kurması yalnızca birer bahaneden ibarettir.

Diyet yaparak kilo vermek için illa ki spor salonunda paranızı ya da saatlerinizi harcamanıza hiç gerek yok. Sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenerek, günlük yaşantınızda kendinize hareket etme imkanı tanıyarak diyetinizin başarıya ulaşmasını kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Hayatınız boyunca kullanabileceğiniz birkaç ufak tüyo ile sizde idealinizdeki vücuda zaman içerisinde kavuşabilirsiniz.

basarili-bir-diyet-programi-icin-oneriler1-min

Her zaman yemeklerden önce bir bardak su için. Su içmek kendinizi çok daha tok hissetmenizi sağlayacak ve yeme istediğinizi azaltacaktır.

Tatlılar kimsenin hayır diyemeyeceği lezzette olabilir, fakat bunun yerine bir parça siyah çikolata yiyerek daha az kalori alarak nefsinizi köreltmeye ne dersiniz?

Gün içerisinde kesinlikle öğün atlamamaya özen göstermeniz gerekir.

Ayrıca yemeklerinizdeki porsiyonları küçültmek için daha küçük boyutlarda bir tabak kullanarak önce gözünüzü daha sonrada midenizi doyurabilirsiniz. Küçük bir tabağın içine koyduğunuz yemek sizin gözünüze çok daha fazla görünecek ve beyniniz bir dolu tabak yemek yediğini düşünerek midenize doyma hissi verecektir.

Spor salonları bana göre değil, vaktimi ve paramı harcayamam, diyorsanız o halde gün içerisinde asansör ya da yürüyen merdivenler yerine hareket edebileceğiniz normal merdivenleri tercih edin. Böylece spora gitmeye gerek kalmadan gün içerisinde bol bol enerji harcayabilirsiniz.

Kendinizi uzun süre boyunca aç bırakmamaya özen göstermelisiniz. Midenizi 4 saat aç bırakırsanız metabolizmanız yavaşlayacak ve kilo almaya başlayacaksınız. Gün içerisinde ana ve ara öğünler olmak üzere 2-3 saat aralıklarla küçük atıştırmalıklar yapmalısınız. Tabi ki lifli ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

Başarılı bir diyet programı için öneriler işte bu kadar kolay. Unutmayın başarı yalnızca sizin elinizdedir! Önemli olan vücudunuzun ihtiyaç duyduğu şeyleri ihtiyacı olduğu miktarda tüketip, biraz daha hareket etmeniz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Karbonhidrat Tüketiminizi Dengeleyerek Kışın Kilo Verebilirsiniz başlıklı makalemizde diyet, karbonhidrat ve kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

101
96 Paylaşım, 101 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir