Başucunuzdaki Su Neden Tehlikeli?


Akşam başucunuza koyup gece veya sabah içtiğiniz suyun tadının değiştiğini muhtemelen fark etmişsinizdir. Fakat gece boyunca odada açık halde bulunan suyun değişen tek yanı yalnızca tadı değil! Aynı zamanda suyun yapısı da siz farkında olmasanız da değişiyor. Neden mi? Bu durumun asıl nedeni, bütün gece ağzı açık bir şekilde durduğu için hava ile sürekli temas halinde olan suyunuzun toz partikülleri ve hava ile taşınan bakteriler ile dolmuş olması.

SUYU AÇIKTA BIRAKMAYIN ÜSTÜNÜ ÖRTÜN

Peki, açık bıraktığımız bu su sağlığımıza nasıl zarar veriyor? Biraz daha bilimsel veriler ile sizlere bunu açıklayalım. Su, açıkta bırakıldığı zaman karbondioksiti içine emmektedir. Karbondioksit ve su birleştiği zaman karbonik aside sebep olur. Yani suyun kimyasal yapısı büyük bir değişime uğrar. Aynı zamanda bu durum suyun pH seviyesini de düşürdüğü için tadının da değişmesine neden oluyor. Sonuçta bir gece boyunca açık bir şekilde duran suyu içtiğiniz zaman bakteriler de su ile birlikte hızla vücudunuza giriyor ve sağlığınız için büyük bir tehdit haline dönüşüyor. Çözüm ise çok basit! Başucunuza su koyacağınız zaman bardakta değil de, ağzı kapalı bir şişede koymalısınız. Bu sayede suyunuzun bakteriler ile temasını engelleyerek gönül rahatlığı ile suyunuzu içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek İçin Ne Kadar Yürümek Gerekir? başlıklı makalemizde egzersiz, formda kalmak ve spor hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
83 paylasim, 87 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı