manikur-pedikur-dolaplari-jpg-01

Kuaförlerde Büyük Tehlike


Bayan kuaförü ve güzellik salonlarından kimsenin dikkat etmediği ve işletme sahiplerininde çoğunun bildiği ama önemsemediği bir durum mevcut, Hani derler ya bayanların kendilerini en iyi his ettikleri yer güzellik salonlarıdır. Bu mekanlarda manikür ve pedikür yaptırdığınız sırada kullanılan manikür pedikür dolaplı arabasına hiç dikkat ettiniz mi ? Her ne kadar bazı işletmelerde bu gözle görünmese de biliyorsunuz ki hiçbir virüs ve mikrop gözle görünmemektedir. Burada kullanılan manikür pedikür dolapları ya plastik yada ahşaptan üretilmiş ürünlerdir ama buradaki en büyük tehlikede budur.

Bu manikür pedikür dolapları kesinlikle 316 kalite paslanmaz da üretilmiş olmalıdır, bu 316 kalite paslanmaz denilen ürün hastahanelerde, ameliyathanelerde , dişçilerde vücudumuza işleyen her metal parçası bu kaliteli üründen üretilmiştir ki bu güzellik salonu ve kuaförlerde kullanılan makaslarda bu üründen üretilmiştir, çünkü sizden önce bu ürünler ile işlem yaptırmış bir müşteride birçok bulaşıcı hastalık olma durumu olma ihtimali vardır ve bu size de bulaşma riski var demektir, manikür pedikür dolaplarında ise çok fazla ürün saklanmakta ve sabahtan akşama kadar bu ürünler kullanılmaktadır ve bu ürünlerin tamamı hem kimyasal hemde sürekli aktif durumdadırlar. Bu sebepten çokça kişi hastalık kapmıştır ve bu hastalıkların bundan sebep olduğunu kişi aklının ucundan bile geçirmemektedir ama maalesef ki durum bundan ibaret ve çok ciddidir.

Bu manikür pedikür dolaplı kaliteli paslanmaz dan üretilmiş olsa bu sacda mikrop barınamaz ve kısa sürede ölürler, burada mikrop yayılmaz çok sağlıklıdır, ama bu ürünler şuan ki gibi ahşap dolaplar ile yapılması durumunda virüsler için çok iyi yaşama ve çoğalma ortamında olacakları için maalesef sizlerde bunları alıp sağlıksız bir koşulda evinize de götürmüş olacaksınız…

Diğer bir konuda burada kullanılan birçok şekillendirici aletin dezenfekte işleminin yapılmıyor yada baştan salma öylesine yapılıyor, bütün bu sağlığımıza çok ciddi zarar verebilecek olumsuzluklar, mantar, hepatit A, B, C, enfeksiyon ve AIDS virüsü gibi bir çok ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir.

Sağlıklı olan manikür pedikür dolapları aşağıdaki örnek resimlerdeki gibi olmalıdır..

 

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

81
75 paylasim, 81 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı