iphone

Bayanlar İçin Android mi iOS mu?


Öncelikle bu yazımızda İOS yada Android işletim sistemlerinden hangisi daha iyi değerlendirmesi değilde, bayanlara daha çok hangisi yakın olabilmektedir bununla ilgili tespitlerimizi paylaşmak istedik.

Bildiğiniz üzere Apple firması hariç neredeyse bütün cep telefonu üreticileri üretmiş oldukları telefonlarda Android işletim sistemi kullanmaktadır, bunun en eksi yanı ise 7 den 70′ e her Android telefon aynı sistemde ve hemen  hepsi aynı uygulamaları çalıştırmakta ya da neredeyse menüler hep aynı tabi doğal olarak bu durumda ben buna bu kadar para verdim ama benim verdiğim paranın yarısı kadar olan Android telefonda aynı işi yapıyor durumu doğabilmektedir.

Android telefonların, özellikle üst sekment telefonların müşterileri en çok cezbetmesi donanımlı ve güçlü telefonlar üretmelerinden doğmaktadır, ama neredeyse her bütçeye uygun Android işletim sistemli telefon bulunabilir olmasından bir tercih sebebi olabilir. Android ile çalışan telefonlar pek kısıtlaması olmayan telefonlar olduğu için çok çabuk çökme, donma, yavaşlama gibi sorunlar ile karşılaşma şikayetleri oldukça fazladır, eğer telefonunuzu çok kurcalıyor, çok farklı uygulamalar ile telefonu en dip noktasına kadar kullanmak istiyor iseniz Android işletim istemi olan bir telefon tam size göredir..

iOS işletim sistemi ise Apple firmasının iphone telefonlarında kullandığı bir yazılımdır, iphone telefonlar diğer telefonlara göre daha pahalı ve pek uygun fiyata almanız için seçeneği olamayan bir markadır ve android işletim sistemi kadar özgür değildir. iphone kullanıcıları genelde başka işletim sistemi kullanmak istemezler çünkü sorunsuzdur ve çok uzun ömürlüdür ve ayrı bir havası vardır diye düşünülür ki gerçekten de ayrı bir marka değeri var ve kullanıcısını çok fazlası düşünür. En beğendiğimi şirket politikası ise arızalanan telefonların tamir yerine gidip 10 dakika içerisinde yenisi ile değişmesidir, diğer telefonlarda bu servis süresi kadar beklemelidir. Diğer marka telefonlardan ayıran en büyük özelliği ise iphone yazılım diğerleri ise donanım üretmektedir, bu farktan dolayı en sık ve en sağlam güncellemeler ios tarafından verilmektedir…

Sonuç olarak eğer telefonunuzu sürekli kurcalayan biri iseniz android, ama kamera, uygulamalar ve sorunsuzluk diyorsanız kesinlikle iphone deriz, tabi bu seçimi sizin karakteristik özelliğiniz ve maddi durumunuzda belirleyecektir, ama narin oluşu, kullanışı, estetik oluşu gibi özelliklerinden dolayı bayanların eline iphone telefonlarının yakıştığını da söylemeden yazımı bitirmek istemiyorum…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
81 paylasim, 87 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı