Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Bebekler İçin Kehribar Diş Kolyesi

Bebekler İçin Kehribar Diş Kolyesi

Kehribardan yapılan bebek diş kolyesi, bebeklerin diş çıkarma sürecinde kullanılması için üretilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kolye tamamen organik olarak üretilmektedir. Kolyenin amacı ise diş çıkarırken kaşıntı yaşayan bebeklerin salya akıtması sebebi ile kullanılmaktadır.

Kehribar taşının bilinen diğer bir önemli özelliğine değinmek gerekiri ise, bu taşın ağrı kesici etkisi olmasıdır. Kehribar taşı çok uzun yıllar boyunca kullanılmakta olan bir taş türüdür. Roma döneminde sarılık ve üst solunum yolları için tedavi amaçlı kehribar taşı kullanılmıştır. Aynı zamanda İbn-i Sina da kehribar taşının tıp için çok iyi ilaç olduğunu belirtmiştir.

Kehribar taşı bitkisel bir taştır ve ağrı taşı olarak da bilinmektedir. Bebeklerin diş çıkarma sürecinde salyaları sürekli göğüs kısmına akar. Bu durum onların hasta olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı kehribar bebek diş kolyesi takıldığı zaman o bölgedeki ıslaklığı emer ve kuru kalmasını sağlar. Kehribarın içinde bulunan şifalı yağlarda deriye temas ettiği zaman vücut tarafından emilerek kan dolaşımına geçer. Bu durum bebeğin sağlığını korumaya yardımcı olur. Kehribar doğal olduğundan dolayı hiçbir şekilde yan etkisi bulunmayan bir taştır. Diş çıkarma zamanlarında kehribar diş kolyesi kullanılırken salyaların da azalmasını sağlayan etkisi bulunmaktadır. Bebekler diş çıkarma zamanına girdiği zaman bağışıklık sistemlerinde zayıflama olmaktadır. Kehribar taşından yapılan kolye kullanıldığı zaman bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile bebeklerin bu dönemlerde korunmasına ayrı bir katkı sağlamasına yardımcı olur.

Kehribardan yapılan bebek diş kolyesi sayesinde bebekler diş çıkarma süreçleri boyunca ağrı çekmeyecektir. Kehribar diş kolyesi, diş çıkarma sürecinde bebekteki ağrıyı alarak çok daha huzurlu bir dönem geçirmelerini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Sevgili anneler ve babalar; tavsiye etmesi benden, denemesi sizden. 🙂

Bir önceki yazımız olan Ebeveynlerin Hayatını Kolaylaştıracak Mucizevi Buluşlar başlıklı makalemizde annelere pratik bilgiler, babalara pratik bilgiler ve ebeveynlere pratik bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz