bebeklerde-ates-dusurme

Bebeklerde Ateş Düşürme


Bebeğinizin sağlığıyla alakalı bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız hemen doktora götürün. Ancak, panik olmadığınızdan emin olun. Çünkü bazen çok basit sebeplerden dolayı yüksek ateş olabilir, doğru yöntemler kullanarak ateşi düşürebileceğinizi unutmayalım.

İlk yapmamız gereken iş bebeğimizin ateşini ölçmek olmalıdır, el ile yapılan kontroller kesinlikle doğru sonuç vermemektedir.

Peki Bebeklerde Ateş Nasıl Düşürülür ?

Öncelikle bebeğinizin üzerini en sade şekilde soyunuz, eğer ateş derecesi yüksek ise tamamen soyunuz,

Bebeğinizin bulunduğu ortam ısısını ortalama 23 derece olacak şekilde ayarlamaya çalışalım,

Bebeğinize elinizden geldiğince sıvı vermelisiniz,

Vereceğiniz sıvı sıcaklığı ortam sıcaklığından daha düşük bir derecede olmalıdır,

Çocuğa sirkeli su ile serinletmeye çalışmayın, ince bir bez ile ılık suyu koltuk altlarına koymanız ve vücuduna sürmeniz yeterlidir, sirkeli suyun normal suya göre hiçbir yararı yoktur, sirkeli su kokusu ile bebeğinizi daha çok rahatsız edecektir,

Bebeğinizin ateşi yukarıdaki şekilde düşmüyor ise ılık su ile bebeğiniz rahatsız olmayacak su sıcaklığı ile duş aldırınız,

Kesinlikle bunlar ilk müdahale için olan yöntemlerdir, bu yöntemleri kullanırken en azından telefon ile doktor desteği alınız..

Bir önceki yazımız olan Saç Boyalarının Olumsuz Etkileri Var Mıdır ? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç boyamak ve saç boyasının zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

80
75 Paylaşım, 80 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir