Beden Olumlama Yaparak Mükemmel Olmak


Beden olumlama yaparak, kendi vücudun ile barışma ve sevme hareketinin birçok insana iyi geldiği bir gerçektir. Olmadığı birine dönüşmeye çalışan ve bu uğurda hem beden hem de ruh sağlığını kaybeden kadınlar artık kendilerini saklama ihtiyacı duymuyor. Bu akımın son popüler temsilcisi Khrystyana, büyük beden model olarak en güzel örneği.

Beden olumlama hareketinin son temsilcisi güzel model Khrystyana ile tanışmaya ne dersiniz? Aslında onu genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin fotoğraflarını kendi fotoğrafı gibi paylaşması ile birlikte tanıdık. İronik olarak büyük beden model Khrystyana kendini olduğu gibi kabullenme hikâyesi ile kendi olmak ile ilgili problemler yaşayan genç kızlara örnek olan bir isim.

Geçtiğimiz günlerde 2013 yılından bir fotoğrafını takipçileri ile paylaşan New York’lu büyük beden model Khrystyana, yaşadığı zorlukların ardından vücudu ile nasıl barıştığını anlattı. Özetle hiçbir zaman moda endüstrisi için yeterince zayıf olmadığını ifade eden Khrystyana, diyet işkencesi ve her gün spor salonunda geçirdiği uzun saatlere rağmen kalça ölçüsünü 95 santimetreden aşağı indiremediğini ifade etti. Bunun kendisini mutsuz etmesine rağmen ruh sağlığını hiçe saydığını dile getiren büyük beden model Khrystyana; bu dönemde başarısız ve depresif hissederek gitgide kilo almaya başlamış. Kilo aldıkça da çok daha fazla depresif olmuş.

Enerjisi tükenip kimlik problemi yaşamaya başladığı zaman ise kendine bazı sorular sormaya başlamış. ‘Neden? Neden, ne uğruna kendimize bu acıyı çektiriyoruz? Kariyer mi, şöhret mi, aşk mı? Değer görmek için bu kadar zorlanmak şart mı? Aslında herkes olduğu hali ile sevgiyi hak eder.’ İşte tüm bu düşünceler ona yepyeni bir vizyon katmış. Sevginin yalnızca güzellik ile elde edilebildiği bu çağımızda güzel bir kadın olmasının başarısında etkisi tabi ki de büyük, fakat o yine çağımızın büyük problemi olan ’mükemmellik’ takıntısına karşı çıkmayı başarıyor.

Mesela sürekli sorulsa da, dişlerini yaptırmayı da asla düşünmüyor. Eski ajansının mükemmel bir gülüş ile çok daha fazla para kazanabileceğini söylemesine rağmen Khrystyana bunu yapmak istemiyor. Fotoğraflarında da pek çok modelin aksine Khrystyana photoshop kullanmıyor. Selülit ve göbek gibi neredeyse herkeste olan ama herkesin yokmuş gibi davrandığı tüm özelliklerini gizlemeden cesur bir şekilde sergiliyor.

Daha önce birkaç saat giydiği korse yüzünden kan dolaşımı bozulan Khrystyana’nın bacakları maviye dönmüştü. Büyük beden model Khrystyana bu tecrübesinden sonra artık korse de kullanmıyor. ‘Sağlık ve zayıflık aynı şey değildir’ diyen model Khrystyana, sağlıklı yaşamaya çalışıyor fakat kilo vermek için kendinden ödün vermiyor.

Bir önceki yazımız olan Kaşlarıyla Gündemde başlıklı makalemizde magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

91
87 paylasim, 91 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı