Türkiye'nin En Güncel Sosyal Platformu

Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ekim 2017

Bedeninizi Bahara Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Bedeninizi Bahara Hazırlamaya Ne Dersiniz?

Bu yıl kış mevsimi beklenenden çok daha uzun sürdü. Artık havalar ısınmaya başladığına göre sizde bedeninizi bahara hazırlamaya ne dersiniz? Uzun zamandır egzersiz yapmıyorsanız ve incelmek için gerekli azme sahipseniz, o zaman yoğun bir tempodan önce bunları yapmayı denemeli ve yoğun tempo öncesi havaya girmelisiniz. 😉

İlk Önce Isınmaya Başlayın

Uzun zamandır fazla hareket etmeyen vücudunuza yapacağınız en büyük kötülük, bir anda ona yüklenmek olacaktır. Size gidin ve hemen en yakın spor salonuna kaydınızı yaptırın demiyoruz. İlk olarak vücudunuzdaki kasları açmanız gerekiyor. Bunu spordan önce yapılan ısınma hareketleri gibi düşünebilirsiniz. Mesela işten eve giderken yakın mesafeleri yürüyebilir ya da asansör kullanmak yerine merdivenleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Hafta içi yoğun bir tempoya sahipseniz, o zaman hafta sonu düşük tempolu 1 saatlik yürüyüş sizin için çok faydalı olacaktır.

Bahar Temizliği İçin Hazır Mıyız?

Evinizde, ofisinizde, arabanızda ya da bahçenizde temizliğe çok daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz. Baharı neşeyle karşılamadan önce eşyaların yerini değiştirmek ya da yepyeni bir düzen belirlemek size çok iyi gelecek. Neden mi? Çünkü tüm bunlarla ilgilenirken kesinlikle terliyor olacaksınız. Bu sayede metabolizmanızı hızlandırıp kalori yakacaksınız. Yoğun egzersiz dönemine geçiş yapmadan önce bunları yaparsanız emin olun hiç pişman olmayacaksınız. Tertemiz bir yaşam alanı ve yepyeni bir dekorasyon ile çok daha fit ve çok daha ince bir vücuda erişebileceksiniz. Bu sayede kendinizi de motive edeceksiniz. 😊

Kimseye Çaktırmadan Televizyondan Bir Müzik Kanalı Açın

Televizyonda özellikle hip-hop tarzı müziklere yer veren birçok müzik kanalı var. Kanal değiştirirken sıra onlara geldiği zaman belki hemen geçiveriyorsunuzdur. Hâlbuki bu kanallar sizin en büyük kurtarıcınız olacak. Şimdi açın televizyonun sesini ve içinizden geldiği gibi dans edin. Kendinizi her gün 15-20 dakika boyunca bu şekilde ritme kaptırırsanız, gelecek güzel ve fit günler yakındır.

Bisikletinizi Çıkarmanın Zamanı Geldi

Eğer bisiklet sürmeyi biliyorsanız, hazır havalarda ısınmışken hemen kendinizi araçlardan uzak bir orman yoluna ya da sahil yoluna atın. Hem keyifle gezin hem de kalorilerinizi elveda edin.

Bir önceki yazımız olan İştahınızı Kesecek 5 Besin başlıklı makalemizde yeşil çay zayıflatır mı, yumurtanın faydaları ve iştah kesen besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz