bel-bolgenizde-olusan-yaglardan-kurtulmanin-7-yolu

Bel Bölgenizde Oluşan Yağlardan Kurtulmanın 7 Yolu


Bel bölgesinde oluşan yağlardan elbette rahatsız oluyoruz ancak uygulanan diyetlerle bel bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak için yeterli olmuyor maalesef. Bölgesel yağlardan kurtulmak için sağlıklı beslenmenin ve diyetin yanı sıra kendinize uygun egzersiz planınızı oluşturarak kısa sürede sağlıklı bir şekilde bölgesel yağlarınızdan kurtulmanız mümkün. Bel Bölgenizde Oluşan Yağlardan Kurtulmanın 7 Yolu ile hayatınızda ufak değişikliklere aracı oluyoruz.

1# Sabahları yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirin…

İş kadınları zaman konusunda sıkıntılı olsa da biraz zamandan fedakarlık edip sabah kahvaltısından önce yarım saat ya da 45 dakika yapacağınız yürüyüş hem güne zinde başlamanıza yardımcı olacak ve düzenli olarak haftada en az 4 gün yürüyüş yaparak daha kısa sürede sonuç almanızı sağlayacaktır. Çalışmayan hanımlar elbette siz hiçbir mazeret gözetmeksizin haftanın 4 günü yürüyüş yapmalısınız…

2# Sık Sık tartılmak yerine haftada bir kez tartılın…

Genellikle diyete ya da egzersize başlandıktan iki üç gün sonra hemen tartıya çıkarak kilo verdik mi kontrol etme ihtiyacı hissederiz ve eğer kilo verdiysek kendimizi bir tatlı ya da çikolata ile ödüllendirmek isteriz. Aslında diyetinizi düzenli bir şekilde uyguluyor ve egzersizlerinizi de düzenli olarak yapıyorsanız zaten kilo vereceksiniz bu nedenle haftada bir tartıya çıkarak kilo kontrolü yapılması en ideal olanıdır.

Eğer kilo vermede durağan bir döneme girdiyseniz bunun geçici bir süreç olduğunu unutmayarak diyet ve egzersizinizi yarıda bırakmayınız ve devam edin.

3# Düzenli bir uykunun kilo vermede etkili olduğunu unutmayın…

Metabolizmanızın hızlanması için elbette birçok yöntem deniyorsunuzdur ancak uykunun da metabolizmanızın hızlanması açısından etkili olduğunu unutmayın. Düzenli bir uyku için en ideali erken yatıp erken kalkmaktır. Düzensiz bir uyku kilo verme miktarı ve hızı kimi hormonlar tarafından engelleniyor.

4# Yemeklerinizde tuzu azaltın…

Tuz kullanımı sadece kilo almanıza neden olmaz aynı zamanda ciddi hastalıkların altında yatan neden olmasından dolayı tuzu olabildiğince az miktarda tüketmenizi öneririz. Tuzu azaltmanızda birlikte vücudunuzda zamanla oluşan ödemin azalmaya başladığını fark edeceksiniz.

5# Yemeklerden yarım saat önce bir bardak su tüketin…

Su içmenin hem vücudunuz açısından hem de kilo vermedeki önemi bir hayli büyük. Yemeklerden önce içeceğiniz bir bardak metabolizmanızın hızlanmasını ve doygunluk hissi vererek fazla yemek yemenizin önüne geçmiş olur.

6# Ilık limonlu su ile güne başlayın…

Sabah egzersize ya da yürüyüşe başlamadan önce ya da rutin bir günde olsa güne ılık limonlu su ile başlayarak metabolizmanızı hızlandırarak daha kolay kilo verebilir ve güne daha zinde başlayabilirsiniz.

7# Kendi yemeğinizi kendiniz yapın…

Dışarıdan tükettiğiniz ürünlerin ya da yemeklerin içerisinde hangi yağların kullanıldığını bilmediğinizden aldığınız kalori hesaplamaya bilirsiniz ancak kendi yemeğinizi doğal ürünlerle kendiniz yaptığınızda hem besinleri gönül rahatlığıyla tüketebilir hem de daha sağlıklı bir şekilde yemeklerinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yumurtanın Taze Olduğu Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde bayat yumurta nasıl anlaşılır ve taze yumurta nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

107
101 Paylaşım, 107 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir