bermuda-seytan-ucgeninin-sirri

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Sırrı


Bermuda Şeytan Üçgeni’ni mutlaka duymuşsunuzdur. Peki, bu tabirin nereden geldiğini ve niçin söylendiği hakkında en ufak fikriniz var mı? İşte karşınızda Bermuda Şeytan Üçgeni’nin sırrı

Yıllardır çözülemeyen bir gizemi barındırır Bermuda Şeytan Üçgeni… Bu bölgeden geçen yüzlerce uçak ve gemiler esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Hiçbirinden bir daha asla haber alınamamıştır. Bazı iddialara göre bu gizemin ilk adımı çözülmek üzere!

Colorado Üniversitesi’ndeki bir grup bilim insanı, bölgenin hava şartlarını ve sürekli o bölgede bulunan altıgen bulutları araştırdı. Yapılan açıklamaya göre bu bulutlar gerçek bir hava bombası görevinde. Nasıl yani mi dediniz? 😉

bermuda-seytan-ucgeninin-sirri-1

Bu bölgede bulunan hava akımı oldukça güçlü ve içerisindeki rüzgar çok kolay bir şekilde saatte 274 kilometre hıza ulaşabiliyor. Fırtına niteliğinde olan bu hava şartları, havanın patlamasını sağlıyor. Sonuç olarak da 14 metreden yüksek dalgaları yaratıyor. Bu bölgedeki dalgaya ne bir gemi dayanabiliyor, ne de buradaki rüzgara bir uçak dayanabiliyor.

Aslında bulutların bu denli keskin uçlara sahip olması çokta normal bir durum olarak karşılanamaz. Bermuda Şeytan Üçgeni ise bu noktada çok istisnai bir özelliğe sahiptir. Altıgen bulut teorisine göz attığımızda bu sırrın asıl nedeninin çözülmesine öncülük edeceği düşünülüyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nde 1945 tarihinden günümüze kadar 75 hava aracı ve yüzlerce gemi kaybolmuştur. Yapılan araştırma sonuçlardan elde edilen verilere göre son olarak 2015 yılında El Faro isimli bir kargo gemisi bu güzergahta kaybolmuştur.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Yani Filmi 2 Aralık'ta Vizyonda başlıklı makalemizde eğlence, etkinlik ve kültür ve sanat hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

90
91 paylasim, 90 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı