Berrak Tüzünataç’a Hapis Şoku


Sabah Gazetesi’nden Ümit Uzun’un yaptığı habere göre, ünlülerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonunda Berrak Tüzünataç’ın dosyası yalnızca uyuşturucu kullandığı gerekçesi ile ayrılarak İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti. Berrak Tüzünataç hakkında uyuşturucu madde kullanmak ve satın almak suçundan 2 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı.

‘SİGARA KAĞIDI İSTEDİM’

Berrak Tüzünataç ise ifadesinde, soruşturma esnasında bir arkadaşının onu aradığını ve bir yere davet ettiğini söylemişti. Polislerin onu uyuşturucu içmek için davet edildiğini sandığını iddia etmişti. Aynı zamanda Berrak Tüzünataç bakkala verdiği siparişlerinin yanında sigara kağıdı istemiş. Sigara kağıdı almasının nedenini ise o dönemde sigarayı bırakmaya çalıştığı için aldığını söylemişti. Bu suçlamaları da hak etmediğini ifade etmişti.

‘TEDAVİYE İHTİYACI VAR’

Mahkeme ise Berrak Tüzünataç’ın uyuşturucu madde kullanmakta olduğu ve tedaviye ihtiyacının olduğunu belirterek denetimli serbestlik tedbiri ve tedavi uygulanmasına karar vermişti. Berrak Tüzünataç’a bir uzman atanarak uyuşturucu madde tedavisi görecekti, fakat Berrak Tüzünataç bu karara itiraz etti. Berrak Tüzünataç’ın itirazı karşısında bir üst mahkeme kararı bozdu ve Berrak Tüzünataç hakkında verilen cezanın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar kılındı. Bu karar üzerine Berrak Tüzünataç İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde tekrar yargılandı.

5 YIL DENETİM ALTINDA OLACAK

Berrak Tüzünataç vermiş olduğu ifadede suçlamalarım hiçbirini kabul etmediğini dile getirirken, asla uyuşturucu kullanmadığının da altını çizdi. Mahkeme ise Berrak Tüzünataç’a uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucu satın almak suçu sebebi ile 1 yıl 8 ay kadar hapis cezası verdi. Fakat hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Berrak Tüzünataç ile ilgili şimdiden sonra 5 yıl denetimli serbestlik kararı uygulanacak. Yeni bir dizi projesinde yer alan Berrak Tüzünataç bakalım bu durumlardan ne kadar etkilenecek.

Bir önceki yazımız olan Aydın’ da Restoran Nedeniyle Çıkan Tartışmada Baba ve Oğlu Öldürüldü başlıklı makalemizde gündem hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
84 paylasim, 86 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı