Beyaz Saçlarınızı Doğal Rengine Kavuşturun


Beyaz saçlar, genç ve yaşlı ayırt etmeksizin herkesin ortak sorunu haline gelmektedir. Saçların beyazlamasına neden olan etkenleri hormonların düzensiz olması, kötü ve düzensiz beslenme alışkanlıkları, sık sık saça boya uygulanması, saçı yıpratan kimyasal maddeler ve saç şekillendiriciler, saç kurutma makinesi gibi birçok etkenler neden olabilmektedir. Genellikle bu durumdan kurtulmak için çoğunlukla boyaya başvurulur. Peki, doğal yöntemle Beyaz Saçlarınızı Doğal Rengine Kavuşturun dersek mükemmel olmaz mıydı?

Doğal saç renginizi geri kazanmak ve beyazlarınıza doğal yöntemlerle çözüm sağlamak için ihtiyacınız olan malzemeler hindistan cevizi yağı ve limon. Hindistan cevizi yağının saçlara sağladığı faydalardan da yararlanarak saç sağlığınızı kazanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Bakım Kürü ile Beyaz Saçlarınızı Doğal Rengine Kavuşturacak karışım;

Karışım için 3 çorba kaşığı limon suyu ve hindistan cevizi yağı. Hindistan cevizi yağını saçınızın uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Belirlediğiniz miktardaki hindistan cevizi yağının içerisine 3 çorba kaşığı limon suyunu ilave ederek iyice karıştırın. Saç diplerinizden başlayarak dairesel hareketlerle masaj yaparak yağın iyice saç derinize nüfuz etmesini sağlayarak saç uçlarınızda dahil olmak üzere bakım kürünü saçlarınıza uygulayın ve 1 saat kadar saçlarınızda bekletin. Bakım kürünü saçlarınızda beklettikten sonra saç tipinize uygun şampuan ile yıkayarak durulayın. Düzenli olarak haftada bir kez Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Suyu bakım kürünü saçlarınıza uygulayın.

Düzenli uygulama sonucu zamanla saçlarınızdaki değişimi ve beyazlarınızın doğal rengine kavuştuğunu fark edeceksiniz.

Doğal saçlarınızın keyfini çıkartın…

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olur? başlıklı makalemizde doğal saç bakımı ve erkek saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

101
100 Paylaşım, 101 Beğeni

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gerçekten faydalımı çok merak ettim beyazlarım nedeniyle her ay saçımı boyuyorum… Haftaya denemeye başlayacağım ve etkisi ile ilgili bilgiyi paylaşmış olurum 🙂