bir-kelebegin-hayatini-kurtaran-harika-insan

Bir Kelebeğin Hayatını Kurtaran Harika İnsan


Hayvan sevmeyen, insanı hiç sevemez düşüncesi ile baktığımız zaman karşımızda harika bir insan desek abartmış olmayız aslında. Sebebi tam olarak bilinmeyen bir kaza sonrasında kanadı yırtılmış olan kelebeğe adeta usta bir doktor gibi cerrahi operasyon yaparak onun yeniden uçmasına yardımcı olan kadının görülmeye değer ve takdir edilesi yardım aşamalarını sizler için derledik.

Monarch cinsi kelebeklerinin ortalama olarak yaşam süreleri 2 haftadan 5 aya kadar değişmektedir. Fakat yaralı bulunan bu kelebeğin yaşam süresi yaşadığı kanat sorunu nedeni ile belki de yalnızca bir kaç dakika olabilirdi. Evinin sokağında bulduğu Monarch cinsi kelebeğin bir şekilde kanadında sorun meydana gelmişti. Yerde öylece duran kelebeği gördükten sonra canlı olduğunu fark eden yardımsever kadın, onu yeniden uçurabileceğini düşünerek yaşadığı evi adeta bir ameliyathaneye çevirdi.

Havlu, temas çimentosu, kürdan, tel askı, pamuklu çubuk, cımbız, talk pudrası ve makas gibi malzemeler ile yaralı kelebeğe adeta bir cerrahi operasyon yaparak ona yepyeni bir kanat yapmayı başardı. Hem alanında profesyonel bir kostüm tasarımcısı hem de el sanatçısı olan kadın, öncelikle kanadın eksik kısımlarını tamamlayacak yapay bir kanat tasarladı. Daha sonra yaptığı kanadı kelebeğin sakatlanan kanadına zorda olsa eklemeyi başardı.

Hayvanlara bile yardımını esirgemeyen bu harika kadının yapmış olduğu ameliyatın tamamını adım adım sizlere aktarıyoruz.

  • Hastamız: 3 günlük küçük çocuk bir kelebek! Yırtılan üst ve alt kanatları ile yaralı bir halde bulundu.
  • Ameliyatta kullanılan malzemeler: Havlu, tel askı, kürdan, pamuklu çubuk, alçı, cımbız, talk pudrası, makas ve ekstra kelebek kanadı.
  • Kelebeği sabitledi ve hasar gören parçaları kesti. Bu işlemin kelebeğe hiçbir şekilde zararı yoktur. Tıpkı saç kesme ya da tırnakları kırpma gibi bir etkisi bulunmaktadır.

  • Sürpriz gibi bir sonuç! Biraz sabır ve sağlam bir eller sayesinde yeni kanatlar küçük çocuğumuza tam olarak uyum sağladı.

  • Vee… UÇUŞ GÜNÜ geldi! 1 gün dinlenip karnını ev yapımı nektar ile bir güzel doyurduktan sonra uçmasının zamanı geldi.
  • Evin avlusunda hızlı bir tur atmasının ardından ve çalı üzerinde küçük bir dinlenme molası veren kelebek yoluna tam gaz devam etti!

Başarılı bir ameliyat sonrasında ortaya çıkan harika bir sonuç! Kutlarız… 🙂

Bir önceki yazımız olan Albert Einstein Hakkında Merak Edilenler başlıklı makalemizde eğlence ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

104
98 paylasim, 104 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı