bir-sanatci-gibi-araklayin

Bir Sanatçı Gibi Araklayın


New York Times Bestseller’den Bir Sanatçı Gibi Araklayın…

Austin Kleon’un kaleme aldığı bu kitapta sanata karşı bir ilgisi olan ama sanata nereden başlaması gerektiğini bilemeyen kişilere 10 tavsiyesi var. Resimlerle desteklediği sayfalarında okurken hem gülümseyecek hem kafanızda oluşan kalıplaşmış düşüncelerden kurtulmaya başladığınızı hissedeceksiniz.
Çoğumuzda oluşan orijinallik algısını ortadan kaldıran açıklamaları ile bir  aydınlanma yaşamanız mümkün. İçimizde yatan yaratıcılık ve sanat merakı elimizde olmadan kafamızda kalıplaşmış düşüncelerimizden dolayı hayata geçemiyor ve daha sonrasında fikrimizi yada benzerini  bir başkası hayata geçirdiğinde ben bunu daha önce düşünmüştüm ama hayata geçirmemiştim dediğimiz olmuştur. Bir Sanatçı Gibi Araklayın’ ı okuduktan sonra aslında düşüncelerimizi hayata geçirmek için hiç yapılmamış bir şey yapmaya çalışmak yerine aslında varolan bir çok eseri daha iyi bir hale getirmenin de sanat olduğunu anlayacaksınız.Bastırdığımız yada toplum tarafından bastırılmaya zorlanmış çoğu girişimimizi hayata geçirmek için cesaret bulacağınız bu eserde aynı zamanda bir çok sanatçının söylediği sözler yer almaktadır. Yaklaşık 150 sayfadan oluşan bu kitap resimler ve sözler sayesinde bir akşam kahvesinde size eşlik edebilecek kadar akıcı ve eğlenceli bir yapıt.

Yaratıcılığınızın zincirlerini kırın diyerek başlıklar halinde verdiği 10 tavsiyeyi kitabın arka kapağında görüyor ve içeriğini merak etmeye başlıyorsunuz. Size yaratıcı olun diyen birinin verdiği tavsiyelerden birisi de ‘’okumak istediğiniz kitabı yazın’’.

Görmek istediğiniz eserleri çizecek,duymak istediğiniz notaları besteleyecek,söylemek istediğiniz şarkıları yazacak,izlemek istediğiniz performansta oynayacak ve içinizdeki hazineyi bu şekilde bulacaksınız. Hayal dünyanız eşsiz ve limitsiz hayata geçireceğiniz bir eserden bizlerinde ilham alması umuduyla iyi okumalar dilerim.

Bir önceki yazımız olan Porno Yıldızının Kitabı Piyasaya Çıkmadan Tükendi başlıklı makalemizde kitap ve magazin hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

85
87 paylasim, 85 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı