biten-iliskiden-kurtulmanin-yollari

Biten İlişkiden Kurtulmanın Yolları


Bitmiş ilişkilerinden kopamayan ve hala bir ilişki içindeymiş gibi yaşayan pek çok insan tanıdım. İlişkinin bittiğini kabul edemeyen bazı kişiler bunalıma ya da depresyona girmişti. Bazıları ise derin bir üzüntü ve hüsran içerisinde yaşamaya devam etmeye çalışıyorlardı. Yaşam enerjilerini adeta tüketmiş olan bu tip insanlar ilişkilerinde takılı kalır ve enerji alanlarını günden güne kaybetmeye başlar. Kişinin biten ilişkisinden kopamama nedeni genellikle bilinçaltındaki kayıtlarla ilgilidir.

Biten ilişkiden kurtulmanın yolları ile sizlere mantık düzeyinde birkaç tüyodan bahsetmek istiyorum. Belki de bu tüyolar sizi kendinize getirecektir. 🙂

  1. Belki Zor Gelebilir Ama İlişkinizin Bitişini Kişisel Algılamayın

Kendinizi ilişkinizin bitmesinde sorumlu hissediyorsanız sorunlu olduğunuzu kabullenmiş olursunuz. Bu durumda kendinizi kurban psikolojisine sokarsınız. Oysaki bu gerçek değildir. Kafanızda yarattığınız kötü düşünceler ile yaymış olduğunuz enerjiyi daha fazla negatif bir hale getirmeyin.

  1. Saygınlığınızı Her Zaman Koruyun

Acınızdan kurtulmaya çalışırken asla yalvarmayın. Ayrıldığınız kişiye acınızı dindirmek için yalan söylemeyin ve manipülasyona başvurmayın. Kesinlikle ve kesinlikle eski sevgilinizin peşinden koşmayın. Eski sevgilinizi takıntılı biri gibi takip etmeyin, telefonla arayıp taciz etmeyin, sürekli kısa mesaj göndermeyin. Özellikle onu sosyal paylaşım sitelerinden takip etmeyin. Bu sizi kıskançlık krizlerine sokmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

  1. Takıntılı Düşüncelerinizi Bir Kenara Bırakın

Acaba şu anda ne yapıyor, kiminle, yeni bir sevgili bulmuş mudur? Bu gibi anlamsız düşüncelerden arkanıza bakmadan uzaklaşın. Bunlar sizin acınızı arttırmaktan başka bir işe yaramaz!

  1. Durumunuz Bir Facia Değil, Abartmayın!

Daha önceki ilişkilerinizi düşünün. Onlarında hiç bitmeyeceğini ve ömür boyu mutlu süreceğini sanıyordunuz. Fakat onlarda bitti ve bakın kendinize! Hiç aklınıza geliyor mu? O halde şu anki biten ilişkinizi de kolay bir şekilde unutabileceğinizin farkına varın. Tekrardan aşık olup mutlu olabilirsiniz.

  1. Gerçekçi Olmayı Deneyin

Biraz gerçekçi düşünelim. İlişkinizin yalnızca iyi yönlerini değil, kötü yönlerini de düşünün. Düşüncelerinizi bir not kağıdına yazın. Gözünüzle göreceksiniz ki, ilişkinizde sizi dibe çeken pek çok olumsuz faktör var.

Şimdi derin bir nefes alın ve biten ilişkiden kurtulma yolları ile kendinize yepyeni bir hayat yaratın. 🙂

Hoşça kalın…

Bir önceki yazımız olan Boşanmayı Önlemenin Yolları başlıklı makalemizde ayrılığı önlemek, ayrılık ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

92
89 paylasim, 92 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı