Bitki Çaylarını Doğru Hazırlamak ve Kararında Tüketmek Çok Önemli


Adaçayı, ıhlamur ve kuşburnu bitkisi özellikle kış aylarında grip ve soğuk algınlığına karşı çok fazla kullanılıyor. Fakat kaynatma usulü hazırlanan bitkilerin iyileştirici etkisi ne yazık ki azalıyor.

BİTKİ ÇAYLARINI DOĞRU HAZIRLAMAK VE KARARINDA TÜKETMEK ÇOK ÖNEMLİ

Kış çaylarında kullanılan bitkilerin infüzyon adı verilen biçimde kullanılması gerekmektedir. Adaçayı ve ıhlamuru kaynattığınız zaman içerisindeki etkili bileşenler uçabiliyor. Demleme usulü ile 5 dakika kaynar su içinde ağzı kapalı bir şekilde beklettikten sonra tüketmeniz gerekiyor. Eğer bu şekilde yapılmazsa bitkilerin etkisi azalacaktır. Bitkilerin tamamen zararsız olduğunu düşünmemek gerekir. Öyle ki kür şeklinde 3 aydan fazla kullanıldığı zaman birtakım yan etkiler ortaya çıkabilir. Adaçayının çok fazla ve yanlış kullanılması sonucunda özellikle erkeklerde hormonal dengesizlikler görülüyor. Kış çaylarının günde en fazla 2 veya 3 bardak tüketilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda yan etkilerin artması muhtemeldir.

PAPATYA ÇAYI DOĞRU TÜKETİLMEZSE KARACİĞER VE BÖBREK HASARINA YOL AÇABİLİR

Bitki çayları kullanımında en önemli konu doğru bitki tüketimidir. Papatya çayı adı altında bilinçsiz bir şekilde kullanılan başka bitkilerde var. Aktarlarda papatya olarak satılan seneico artemis bitkisi istenmeyen etkilere yol açabilmektedir. Yani karaciğerde toksik etki ortaya çıkabilir. Bazı bitkilerin yanlış kullanımı sonucunda böbrek ve karaciğerde hasar oluşabiliyor.

KANSERE BİLE YOL AÇABİLİR

Bitkiler yanlış kullanıldığı zaman sonucu en ağır olan ölüme kadar gidebilmektedir. Belki de 3 veya 5 sene sonra böbreklerde kanser görülebilir.

Bir önceki yazımız olan Organik Besinleri Oğlunun Sevdiği Çizgi Film Kahramanlarına Dönüştürdü başlıklı makalemizde eğlence, foto galeri ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

127
126 paylasim, 127 puan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı