bitkisel-yaglarla-selulitlerden-kurtulun

Bitkisel Yağlarla Selülitlerden Kurtulun


Pürüzsüz bir vücuda sahip olmayı ve selülit görünümünden kurtulmayı sağlayacak bitkisel yağları ve yöntemleri HayalCaddesi ekibi olarak araştırdık. Evde rahatlıkla selülit giderici olarak kullanabileceğiniz bitkisel ve doğal yöntemleri düzenli olarak uygulamanız sonucunda selülit görünümünde etkileyici sonuçlar elde etmeniz kaçınılmaz.

bitkisel-yaglarla-selulitlerden-kurtulun-01

Biberiye Kürü ve Kahve Telvesi ile Selülit Kürü
Selülitlerden kurtulmanın en etkili yollarından biri olan biberiye kürü ve kahve telvesini evde hazırlayarak düzenli kullanım sonucunda istediğiniz harika görünüme kavuşabilirsiniz. Selülit kürünü uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler;

1 yemek kaşığı türk kahvesi telvesi

1 yemek kaşığı biberiye yağı (aktarlardan temin edebilirsiniz)

Biberiye yağı ve kahve telvesi kürünü uygulamak için yapmanız gerekenler;

Bir kabın içerisine biberiye yağını ve kahve telvesini ekleyin ve karıştırın.

Hazırladığınız karışımı selülit oluşan bölgelere bastırarak ve dairesel hareketlerle 15 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın.

Streç filmle masaj yaptığınız bölgeyi sıkı bir şekilde sararak yaklaşık 1 saat boyunca bekletin ve bekleme süresi sonunda soğuk su ile karışımı uyguladığınız bölgeyi temizleyin.

Selülitlerden kurtulmak için en az haftada 2-3 kez düzenli olarak uygulayacağınız yöntem ile selülit görünümünde göz görülür şekilde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

bitkisel-yaglarla-selulitlerden-kurtulun-02

Hindistan Cevizi yağı ile Selülitlerden Kurtulma

Selülitlerin tedavisinde en çok öneri alanlardan biri olan Hindistan Cevizi Yağı, vücudu nemlendirirken aynı zamanda vücutta oluşan çatlakların görünümünde azalma sağlamaktadır. Aktarlardan temin rahatlıkla edebileceğiniz Hindistan Cevizi yağını selülitli bölgeye uygulamak için elinize bir miktar Hindistan cevizi yağı alarak avucunuzda erimesini bekleyin ve masa yaparak selülitli bölgeye uygulayın. Bir saat beklettikten sonra soğuk su ile durulayın ve her akşam düzenli olarak kullanın.

bitkisel-yaglarla-selulitlerden-kurtulun-03

At Kılı Fırçası ile Selülitlerden Kurtulma

At kılı fırçası, sert yapısı sayesinde uygulanan bölgedeki kan dolaşımını arttırarak selülit gidermede etkili bir yöntemdir. Doğal at kılı fırçalarını aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. At kılı fırçasını sabah ve akşam selülit olan bölgeyi tarama yöntemiyle uygulamanız selülit görünümünün azalmasının yanı sıra toksinlerinde vücuttan temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

At kılı fırçasını kullanırken vücudunuzun kuru olmasına ve aşağıdan yukarıya olacak şekilde dikey olarak selülitli bölge taranmalıdır.

Selülit giderici yağları vücudunuza uygulamadan birkaç dakika önce gözeneklerin açılmasını sağlamak için at kılı fırçasını 5 dakika boyunca selülitli bölgeye uygulayarak daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Selülitlerden kurtulmak için dikkat edilmesi gerekenler

Selülitlerden kurtulmak için dışarıdan gerekli olan bakımları yapıyorsunuz ancak bilindik bir gerçek var ki sadece dışarıdan bakım yeterli olmayabilir bunun için hem sağlığınız hem de selülitlerden kurtulmak için her gün vücudunuz ihtiyacı olan 2 litre suyu tüketmelisiniz. Her gün olmasa da en azından haftanın üç gününde yürüyüş, egzersiz, dans gibi metabolizma hızlandırmak için aktüaliteler yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Metabolizmayı hızlandıran nane, kekik, kimyon, kırmızı pul biber gibi baharatları öğünlerinizden eksik etmemelisiniz. Kalori yakımın da etkili olan baharatlar aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Cilt Bakımına Etkisi başlıklı makalemizde doğal cilt bakımı, doğal saç bakımı ve şifalı bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
94 Paylaşım, 98 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir