boyali-saclari-koruma

Boyalı Saçları Korumanın Sırları


Severek ve isteyerek boyattığınız saçlarınız, doğal saçlara göre çok daha fazla onarım ve bakıma ihtiyaç duyacaktır. Sizde boyalı saçlara sahipseniz, boyalı saçları korumanın sırları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızın devamını dikkatlice okumalısınız.

Boyalı saçlarınızın onarımını ve bakımını yaparken ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey seçmiş olduğunuz saç kremidir. Eğer amonyak içeriği bulunmayan bir saç kremi tercih ederseniz saçlarınızın rengini çok daha uzun süre koruyabilirsiniz. Ayrıca saç renginize uygun olarak hazırlanmış saç kremlerini de tercih ederek saçınızın rengini koruma fırsatını sağlamış olursunuz.

Kırmızı saç rengine sahip olmak gerçekten cesaret ister. Ama iş sadece cesaretle kalmıyor… Bu rengi kullanan kadınların en çok şikayet ettiği durum saç renklerinin birkaç yıkamadan sonra akmasıdır. Bu yüzden saçlarınızı sürekli boyatmak zorunda kalmak sizi maddi açıdan da saç sağlığı açısından da olumsuz etkileyecektir. Eğer sizde kırmızı saç rengine sahipseniz saçınızın doğal bakımını ihmal etmemelisiniz. %100 doğal olarak piyasada bulunan bakım yağlarını saç diplerinize masaj ile uygulayınız. Bu sayede saçınızın nemini korumuş olursunuz ve çok daha parlak görünmesini sağlarsınız. Böylece işlem gören saçlarınızın çok daha sağlıklı görünmesini sağlarsınız.

Boyalı saçları korumanın sırları arasında saçlarınızı çok sık yıkamamanızda önemlidir. Ne kadar sık saç yıkarsanız, saçınızdaki boya o kadar çabuk etkisini yitirecektir. Bu yüzden haftada 3 defa banyo yapmanız saç renginizi korumanız için yeterli olacaktır. Saçlarım çabuk yağlanıyor, her gün yıkanmam gerekiyor diyorsanız o zamanda kuru şampuanları tercih etmelisiniz. Kuru şampuanı saç diplerinize uygulayarak saçlarınızı yağdan arındırabilir ve saçlarınızın temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı boyattınız… Hemen yıkamayın! Mümkünse 48 saat bekleyin. Bunu yaparak saç renginizin daha iyi oturmasını sağlayabilirsiniz. Aşırı sıcak su ile yıkanmak saç renginizin açılmasına sebep olacaktır. Bu yüzden ılık ya da soğuk suyla yıkanmalısınız.

Tercih ettiğiniz şampuan ile saç kreminizin aynı özellikleri taşıması önemlidir. Bu sayede saç renginizi daha iyi koruyabilirsiniz. Ayrıca saç renginizin solmasını önleyecek koruyucu kremleri kullanarak boyalı saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Sevdiğiniz saç renginizi bu ufak sırlar ile güvende tutabilir, daha canlı ve parlak saçların sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları başlıklı makalemizde cilt bakımı, doğal cilt bakımı ve üzüm çekirdeği yağı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

91
92 Paylaşım, 91 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir