bu-yontem-sayesinde-kiyafetleriniz-eskimeyecek

Bu Yöntem Sayesinde Kıyafetleriniz Eskimeyecek


Tam bir tüketim çılgınlığının içinde yaşadığımızı düşünürsek, sizde herkes kadar alışveriş yapmayı seviyorsunuzdur herhalde. İtiraf edin hadi! Yeni kıyafet almadan duramıyorsunuz, öyle değil mi? Fakat bir süre sonra yeni aldığınız kıyafetlerin gitgide sararması veya renginin solması canınızı sıkıyordur muhtemelen.

Marketlerde satılan ve kıyafetin rengini soldurmayacağını iddia eden ürünler bulunmaktadır. Bunu tabi ki de hepimiz biliyoruz! Bilmediğimiz bir şey varsa, onu da şimdi öğreneceğiniz. 🙂 Bu yöntem sayesinde evde kolay bir şekilde eski kıyafetlerinizi yepyeni yapabileceksiniz. Birçok ev kadının bildiği, fakat çoğumuzun henüz farkında olmadığı bu yöntemi uygulamak için ihtiyacınız olan tek şey karabiber olacak!

Peki, karabiberi nasıl mı kullanacaksınız? Yapmanız gereken şey, 1 çay kaşığı karabiberi renkli kıyafetlerinizi yıkarken çamaşır makinesine atmak olacak. Çamaşır makinenizi en düşük derecede ayarlayarak çalıştırın. İşte, hepsi bu kadar! Çamaşır yıkarken, makineye karabiber atmanızın faydası ne diye merak mı ediyorsunuz? Bu yöntemi uyguladığınız zaman; aşındırıcı görevi gören karabiber, kıyafetlerin rengini korumasına yardımcı oluyor. Bu sayede kıyafetleriniz kısa süre içerisinde rengini kaybetmiyor veya sararmıyor.

Bir önceki yazımız olan Sakız Lekesi Nasıl Çıkar? başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve sakız lekesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

102
97 Paylaşım, 102 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir