buhar-banyosunun-cilde-faydalari

Buhar Banyosunun Cilde Faydaları


Ölü deri, makyaj kalıntıları ve cildin altında biriken toksinler… Bütün bunlar cildin yağ üretmesine, bu yüzdende gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Oysa buhar banyosu cildi hem kir ve makyaj kalıntılarından hem de ölü deriden arındırma konusunda oldukça başarılıdır.

Derinlemesine cilt bakımı denildiği zaman akla ilk gelen işlem şüphesiz ki buhar banyosudur. Buhar banyosu hem cildi makyajın zararlı kalıntılarından ve ölü deriden hem de gözeneklerde biriken kir ve yağdan arındırmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Bu yüzdende haftalık cilt bakımı rutinine buhar banyosunu mutlaka dahil etmelisiniz. Buhar banyosu özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişilere önerilir. Ayrıca kuru cilt ya da hassas cilde sahip olan kişilerinse çok sık olmamak kaydıyla, yalnızca ihtiyaç duyulması durumunda buhar banyosu yapmaları tavsiye edilmektedir.

Buhar Banyosunun Cilde Faydaları

# Vücutta biriken toksinlerin kolay ve sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlar.

# Ciltteki tüm gözenekleri açar. Ciltte biriken kir ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizler. Böylelikle hem sivilce hem de akne oluşumunu engellemiş olur.

# Ölü deriyi yumuşattığı için cildin kolay bir şekilde ovulmasını sağlar. Bu sayede alttan taze ve canlı dokunun oluşmasına olanak sağlanmış olur.

# Siyah noktaların daha rahat bir şekilde temizlenmesini kolaylaştırır.

# Buhar banyosu aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırır.

# Yüz kaslarının rahatlamasını sağladığı için stresinde etkilerini azaltır.

# Cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

# Buhar banyosu yaparken kullanılan otların ve yağların içeriğinde bulunan faydalı elementler cilde nüfuz ederek bakım sağlar.

# Cilt altında oluşan yağların yok edilmesinde de son derece etkilidir.

# Kırışıklıkların azalmasında da son derece etkilidir.

# Hem doğal hem de son derece basit bir cilt temizleme yöntemidir.

Bir önceki yazımız olan Göz Çevresini Gençleştiren Etkili Yöntemler başlıklı makalemizde anti aging, cilt bakımı ve göz çevresi bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

87
84 Paylaşım, 87 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir