burclarin-kotu-ozellikleri

Burçların Kötü Özellikleri


Televizyonda ve basında genellikle burçların en iyi özellikleri, ortak yönleri ve hangi burçlar ile anlaşıp anlaşamadıkları ile ilgili bilgiler öğrendik. Peki, burçların en kötü özelliklerini öğrenmek istemez misiniz? Her burcun kendine has bir özelliği vardır. Genellikle burçların özelliklerini iyi olarak görürüz, fakat her burcun insanları adeta delirtecek ve korkutacak kötü özellikleri bulunmaktadır. Hayal Caddesi ekibi olarak sizin için burçların en kötü özelliklerini bir araya getirdik. 🙂 Belki de bu yazıyı okuduktan sonra arkadaş seçiminde daha çok bu faktörlere dikkat ederek tercihlerinizi gerçekleştireceksiniz.

Koç

Bu burcun genellikle biraz hız sevgisi bulunur. Tabi ki bu hız sevgisi araçla veya motosiklet ile yapılan hız değil! Nasıl mı? Amacına çok çabuk ulaşmak ve istediğini en hızlı sürede elde etmek hatta ve hatta şimdi elde etme isteğidir. Bu durum tabi ki koç burcu için harika bir özellik gibi gözüküyor olabilir, fakat bazı durumlarda karşı tarafı incitebilmektedir. Mesela karşı taraftaki kişi, koç burcu arkadaşına ‘sana şu konuyu şu zamanda paylaşacağım’ dediği zaman koç burcu arkadaşından ‘hadi şimdi anlat, hadi yoksa küserim, hadi neymiş söyle’ gibi ısrarlı bir tavırla karşı karşıya kalması çok büyük bir ihtimaldir.

Boğa

Bu burç aslında tam bir boğa hayvanı gibi diyebiliriz. Her boğa burcunda bir istek ve arzu bulunur. Bu istek ve arzuları için sürekli inat ederler. Mesela boğa burcu insanının aklında bulunan bir konuyu çıkartmanız sizin için gerçekten çok zor bir süreç olacaktır. Öyle ki, boğa burcu kafasına bir şeyi koyduğu zaman karşısında sevdiği insanlar bile olsa, inadını bozmaz ve o şeyi yapmak için elinden gelen her şeyi yapar.

İkizler

Bu burçtaki insanların ortak özelliği çok konuşuyor olmalarıdır. İkizler burcu neredeyse birçok konu ile ilgili fikir sahibidir ve her ortamda bu fikirlerini rahat bir şekilde paylaşabilirler. Tabi ki bu durum karşı taraf için bazen çekilmez olunabiliyor. Neden mi? Çünkü bazı insanlar çok fazla konuşan kişileri pek sevmeyebilir. İkizler burcu da çok fazla konuşan kişilerdir.

Yengeç

Bu burçtaki kişiler son derece duygusaldır ve gerçekten burcun en belirgin özelliği duygusallıklarıdır. Fakat genellikle yengeç burcundaki kişiler duygularını, alınganlıklarını ve çekingenliklerini içlerinde yaşamaktadır. Yani herhangi bir üzüntüyle karşı karşıya kaldıkları zaman bu durumu herkesle paylaşarak çözüm aramak yerine; sıkıntıyı ve derdi içlerine atarak daha çok sessiz kalmayı ve sorunlarını içlerinde yiyip bitirerek halletmeyi tercih ederler.

Aslan

Bu burca sahip olan her insan elbette ki aynı özelliğe sahip değildir. Fakat genellikle birçok aslan burcu bencil ve egoist olur. Bu sebepten dolayı da etrafındaki insanları kolay bir şekilde kaybedebilirler. Neden mi? Çünkü kimse bencil ve sürekli kendisini düşünen, aynı zamanda övmeyi seven bir kişiyle arkadaşlık etmeyi sevmeyecektir.

Başak

Bu burçtaki insanlar biraz daha sorgulama ve eleştiri yapma özelliğine sahiptir. Bu insanlar hem kendilerini her konuda çok rahat bir şekilde eleştirebilir hem de karşısındaki insanı eleştirerek onu kendisine göre doğru olan yola sokmak ister. Bu durum karşısındaki kişi ile kavgaya kadar gitmesine sebep olabilir. Yani karşısındaki insanı eleştirme konusunda son derece dikkatli olmalıdır.

Terazi

Bu burçtaki insanları mantıklı, dikkatli, titiz ve dengeli olarak yorumlarız. Fakat işler pekte öyle mantıkla yorumlanacak gibi olmayabiliyor. Çünkü terazi burcundaki kişiler genellikle cevap vermekte tereddüde düşer ve sık sık kararsızlıklar yaşadığı için karşısındaki kişiyi adeta çileden çıkartır.

 

Akrep

Bu burç aslında güvensiz değildir. Fakat en ince ayrıntısına kadar düşünür ve ince hesaplar yapmayı sever. Ayrıca karşısındaki kişiden sürekli kuşku duyar ve insanları yönlendirebilmek için gerekli veya gereksiz çokça tavsiyelerde bulunur. Tüm bu yapılanlar bu burcu çekilmez bir karakter haline dönüştürebilir. Birçok insan akrep burcunu hesapçı olarak bildiğinden dolayı güvensiz dahi ilan edebilmektedir.

Yay

Bu burç biraz değişken özelliklere sahiptir. Mesela başınıza bir iş geldi ve bunu arkadaşınıza anlatıyorsunuz, işte yay burcu konuyu öyle bir uzatır ve abartır ki karşısındaki kişinin onunla ilgili düşünceleri bir anda değişebilir.

Oğlak

Bu burçlar çok alakasız konulara fazla takıntılı davranır ve etrafındaki insanları sürekli sinirlendirebilir. Yine insanlarla ilişki kurmakta zorluk çeken oğlak burçları toplum içerisinde de sevilmeyebiliyor.

Kova

Bu burç dışarıdan bakıldığı zaman çok farklı durmaktadır. Öyle ki genel olarak kova burçlarına dışarıdan bakıldığı zaman ne kadar umursamaz ve kimseyi sevmeyen bir insan olarak düşünmekteyiz. Fakat içleri dışarıdan göründükleri gibi asla değildir.

Balık

Bu burçtaki insanlar para harcama konusunda son derece savurgandır. Gereksiz birçok şeyi satın alabilir, insanlara kırılabilir ve hayal kurmayı çok fazla sever. Fakat bütün bu durumlar karşıdaki insanı ciddi derecede yıldırabilmektedir. Bu yüzdende balık burçlarının hareketleri genel olarak insanlar tarafından sevilmeyebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Metroda Kimyasal Gazla Eylem Yapan Tarikat başlıklı makalemizde gündem hakkında bilgiler verilmektedir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

86
85 paylasim, 86 puan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. harika ya! ben aslan burcuyum. resmen beni anlatıyor. güzel özellikleri de yazarsanz sevinirim. burçlara ağırlık verin lütfen. merakla yeni yazılarınızı bekliyorum.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı